„Jsme rádi, že se nám povedlo na konci přípravy zvítězit. Utkání pro nás nebylo jednoduché, což jsme čekali. Domácí mají velice kvalitní a zkušené mužstvo, což se ukázalo hlavně v ofenzivně, kde byli hráči silní na kotouči,“ načal hodnocení úspěšné generálky trenér Sokolova Tomáš Mariška.

Hokejisté ze západu Čech tentokrát nastoupili bez karlovarských posil a také bez zraněného Martina Weinholda. V úvodu si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru, byť zkráceně. Blíže gólu byli chomutovští, ale Michajlov proti Svobodovi zasáhl.

Ve 14. minutě se poprvé měnil gólový stav. František Klejna udržel útočnou modrou čáru, našel Jaromíra Kverku, který si vybruslil mezi kruhy a přízemní střelou překonal Alrichtera. Navýšit skóre mohl Václav Adamec, leč neuspěl. V závěru první třetiny měl Baník další přesilovou hru, která se přenášela do druhého dějství. Početní výhodu hned po pěti vteřinách ukončil faul Vracovského a následně v početní výhodě neuspěl ani domácí tým.

Velkou šanci na vyrovnání měl ve 26. minutě Tadeáš Svoboda, ale v samostatném úniku na Michajlova nevyzrál. Následně neuspěli Vojtěch Polák, Vojtěch Tomeček na hostující straně ani chomutovský Hübl.

V úplném závěru druhé dvacetiminutovky byli vyloučeni hned dva hráči Chomutova a Baník si tak do poslední třetiny přenášel přesilovku pět na tři. Tu však sokolovští hokejisté nevyužili, největší příležitost měl Kverka, ale skvělý zákrok vytáhl brankář Horák.

Druhé branky se tak Baník dočkal až o chvíli později, když se před bránou prosadil Adam Křemen. O chvíli později bylo ještě veseleji, po asistenci Kverky překonal Horáka Tomáš Vracovský.

Domácí však zápas nezabalili, Michajlov však svůj tým držel. Až v 53. minutě na něj našel recept Petr Eret, který si vyměnil puk s Kostourkem a prostřelil sokolovského gólmana. V závěru se skóre již neměnilo. Baník svůj poslední přípravný zápas vyhrál o dvě branky.

„My jsme trochu přehrávali situace a nehráli jsme první polovinu utkání přesně to, co jsme chtěli. Až ve třetí třetině jsme se vrátili ke hře, kterou bychom se chtěli prezentovat i v sezoně,“ poukazoval sokolovský trenér.

„Pro nás bylo podstatné, že jsme utkání zvládli a trochu jsme si zvedli sebevědomí. Doufám, že si to přeneseme do příštího týdne a startu soutěže,“ narážel Mariška na start nového ročníku Chance ligy, ve kterém se představí Baník ve středu 13. září na ledě Frýdku-Místku. Doma se pak sokolovští hokejisté představí v sobotu 16. září, kde vyzve ambiciózní Zlín.

Piráti Chomutov – Baník Sokolov 1:3 (0:1, 0:0, 0:2). Branky a nahrávky: 53. Eret (Kostourek) – 14. Kverka (Klejna, Osmík), 45. Křemen (Kysela, Kysela), 46. Vracovský (Kverka). Rozhodčí: Kostourek – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 256. Sokolov: Michajlov – Tureček, M. Rohan, Klejna, Bulka, Mlčák, Rulík – Tomeček, Kverka, Osmík – Kysela, Polák, Novotný – Csamangó, Vrdlovec, Vracovský – Křemen, T. Rohan, Adamec. Trenér: Tomáš Mariška.