Chomutovští Piráti rozhodli duel na svém ledě ve druhé třetině, v níž vstřelili dvě branky. Ty byly zároveň vešDruhé utkání NOEN extraligy karlovarským juniorům nevyšlo.kerým gólovým účtem utkání, a proto si tři body ponechali domácí. Svěřenci Karla Mlejnka tak v nové chomutovské aréně podlehli.
V první třetině se diváci branky nedočkali, a tak se muselo čekat na to, co předvedou střelci po přestávce.

Do druhé třetiny jako by vlétly jiné týmy. Domácí tým byl aktivní, ale hosté měli zpočátku větší šance na otevření zápasu. Domácí mohli jít v šestadvacáté minutě do vedení, ale místo puku skončil v bráně jeden z domácích, který konstrukci vyrazil z její klasické polohy. Co se nepovedlo předtím, to se povedlo o chvíli později. Psala se osmadvacátá minuta, když se domácí Piráti dostali do útoku. Lukáš Novák nahrál na modrou čáru a Miha Pesjak nekompromisně umístil ránu do brány Vladislava Habala. Domácí vedli 1:0. Ve druhé třetině se domácí prosadili ještě jednou a na konečných 2:0 zvyšoval Lukáš Novák, kterému nahrál jmenovec Jan a Miha Pesjak si připsal druhou asistenci. Po druhé třetině byl stav zápasu 2:0 pro domácí Piráty Chomutov.

Postupem času se to ukázalo jako rozhodující část zápasu, protože nikdo jiný se již do listiny střelců nezapsal.

Chomutov - HC Energie 2:0

Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0. Branky a nahrávky: 28. Pesjak (Novák L., Novák J.), 32. Novák L. (Novák J., Pesjak). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. Diváci: 40.
Chomutov: Matoušek - Batrejs, Kopáč, Korim, Kolář, Kolčava, Hlaveš, Pozděra, Čížek, Ptáčník, Chlouba, Ročuk, Hrabák, Hartik, Ordráček, Klouček, Hammerbauer, Deveri, Novák L., Novák J., Pesjak.
Karlovy Vary: Habal - Rauscher, Valeš, Šik, Koblasa, Vachovec, Švec, Schusser, Troška, Tomeček, Kverka, Půlpán, Funk, Urbančok, Winkler, Vrána, Gombár, Novák O., Vilhelm, Svoboda, Korytko.