Řadu reakcí vzbudil článek v Sokolovském deníku o odchodu obránce Miroslava Kuncla ze sokolovského A- týmu. K situaci se vyjádřil také koordinátor spolupráce mezi HC Baník Sokolov a HC Energie Karlovy Vary, člen výboru sokolovského klubu Ladislav Veverka, který zároveň znovu upřesnil cíle nově vzniklé kooperace.

„Úvodem mého vyjádření bych chtěl poděkovat Mírovi Kunclovi za výborně odvedené služby pro náš klub. Je škoda, že odešel, počítali jsme s ním jako s klíčovým hráčem do obranných řad pro letošní sezónu. Jeho rozhodnutí však musíme akceptovat.

Hokej jako jeden z nejrychlejších a nejkrásnějších sportů se hraje především pro fanoušky. Řada z nich byla zklamána, jak v průběhu minulých let rapidně klesal počet sokolovských odchovanců a domácích hráčů v mužstvu.

Ještě zhruba před čtyřmi lety bylo v kádru alespoň patnáct 'Sokolováků', mezi něž patřili samozřejmě i 'Varáci', minulou sezónu bychom je spočítali na prstech jedné ruky. Proto byl jeden z mých záměrů nabídnout sokolovským fanouškům co nejkvalitnější obsazení hráčů A mužstva zejména z řad regionálních odchovanců, kteří v předešlých sezónách odcházeli hrát hokej mimo náš klub.

Abychom už nebyli nuceni i my angažovat hráče z jiných regionů. Myslím si, že v současné době navázaná spolupráce mezi kluby HC Baník a HC Energie tento můj záměr potvrzuje.

Důkazem je atraktivní herní projev našich hráčů a také fakt, že v klubu stále hrají odchovanci sokolovského hokeje, kteří zde hráli i minulé sezóny. Velmi potěšitelná je skutečnost, že se do kádru vracejí kluci, kteří ač začínali a vyrůstali s hokejem právě v našem klubu, hostovali v cizích klubech a regionech. Každý z hráčů má možnost na základě svých výkonů probojovat se do sestavy jak Baníku, tak Energie.

Jedním z hlavních důvodů spolupráce s Karlovými Vary je spokojenost fanoušků sokolovského hokeje. Důležitým ukazatelem toho, že nastavená spolupráce se daří a má smysl, je dvojnásobná návštěvnost zápasů proti minulým sezónám. Jako odchovanec a dlouholetý hráč Baníku jsem rád, že se diváci na zimní stadion vrací v tak hojném počtu, jaký si pamatuji ze své aktivní hokejové kariéry.“

Ladislav Veverka

člen výboru HC Baník Sokolov