Celek Asijské ligy si vybral Českou republiku pro svůj letní kemp. „Jsme tady už dva týdny, dnes jsme sehráli čtvrtý zápas a teď nás čeká další příprava," osvětluje kouč Kim Youn Sung.

Proč se Korejci připravují právě v našich končinách? „Je to pro nás cenná zkušenost, zařazujeme nějaká cvičení, která se dělají tady v Evropě. Češi jsou velmi kvalitní hráči, a proto jsme se rozhodli hrát znovu tady," pokračuje korejský trenér.

V týmu High 1 vedle domácích Korejců a Japonců v současné době působí také tři Kanaďané. „Jsou to pro nás klíčoví hráči, mají nejen zažité určité hokejové věci, ale ostatní se od nich také mohou učit," rozkrývá Kim Youn Sung důvody angažování zámořských hráčů.

A Kanaďané o sobě dávali vědět i v Sokolově. V rozhodujících momentech měli na ledě svůj prostor. No a divákům kromě hokejového umu nezapomněli také připomenout, jak se to za mořem hraje. Pěkně od podlahy.

Obrovitý Scott Barney, který odehrál několik zápasů v NHL a nastupoval také v extraligové Mladé Boleslavi, se nakonec spokojil pouze se vzteklým odpálením kotouče po odpískání a hlasitým komentováním výroků sudích. Michal Owen Swift, jenž v utkání kromě vyrovnávací branky pět vteřin před třetí sirénou obstaral také tři gólové asistence korejského týmu, nepříznivé skóre nesl o poznání hůře. Ve třetí třetině vyzkoušel pevnost zad jednoho ze sokolovských hráčů krátkým, bezdůvodným krosčekem zezadu, rovněž v přerušené hře. Na výzvu Miroslava Kuncla k vyřízení účtů však nereagoval, zato vzápětí podrážděně odstrčil kapitána High 1 Kim Euna Joona, který se ho snažil uklidnit. Diváci se tak nenudili ani ve chvílích, kdy se zrovna nehrálo.

Asijský tým se ale představil celkově ve velmi dobrém světle, i když kouč High 1 Kim Youn Sung s výkonem svých svěřenců nebyl vůbec spokojen. „Dneska jsme hráli velmi špatně, dali rychle první dva góly a potom se všichni hráči uspokojili, a to je velká chyba," uvedl po utkání zklamaně.

A domácí hráči? Ti museli zapnout na plné obrátky, ale hostům nakonec velmi zdárně sekundovali. Fanoušci, kteří se vypravili na sobotní duel, svých kroků na zimní stadion určitě litovat nemuseli.