„Na utkání jsme se pečlivě připravovali, protože jsme u nich prohráli a ze zápasu jsme cítili velkou křivdu. Na našich hráčích bylo již před utkáním vidět obrovské odhodlání utkání zvládnout," říká na úvod trenér hornického celku Mikuláš Antonik.

Ten mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen. „Kluci to perfektně odpracovali, dodrželi, co jsme si řekli. Bylo tam jenom pár drobných chybiček, které si s hráči ještě ukážeme." Přes porážku ukázal Jablonec svou kvalitu. „Výhra 4:1 je super, na druhou stranu musím podotknout, že soupeř nehrál vůbec špatně. Je to velice kvalitní tým, který má ve svém středu hodně hráčů, kteří v minulosti hráli dlouho první ligu, zkušenost tam je vidět. Byl to hodně kvalitní zápas, jsme rádi, že jsme získali tři body," pokračuje Antonik.

Vlci hráli to, co se očekávalo. „Z jejich malého hřiště jsou zvyklí hrát agresivně, forčekovat, být nepříjemní kolem branky, sjíždět si do volných prostorů v útočném pásmu, přímočaře chodit do brejků. Předpokládali jsme to, celý zápas jsme na to kluky upozorňovali, aby si na to dali pozor, aby tam nevzniklo nějaké přečíslení," přibližuje kouč Baníku.

První třetina skončila 1:1, ve druhé se však skóre začalo otáčet definitivně v domácí prospěch. „Bylo to o tom, nezbláznit se a hrát dál trpělivě, protože šance jsme měli, i když jsme je nedokázali proměnit, včetně trestného střílení. Poctivou hrou jsme si počkali na góly. To nám přineslo vítězný úspěch," míní Antonik.

Jak byl sokolovský trenér spokojen s obrazem hry a novými prvky před blížícím se play-off? „Nějak to nechci zatím chválit. Drobné náznaky tam byly. Je tam ale ještě spousta nedostatků, co se týče hry do koncovky, agresivnějšího forčekingu, některé věci v obranném pásmu, tam jsme občas zazmatkovali. Musíme to ještě doladit a vylepšit."

K tomu má sloužit i videozáznam ze zápasu. „Utkání jsme si dneska nahráli, takže to budeme moct rozebrat a posunout se zase trošku dál," prozrazuje Antonik.

Zítra čeká Baník třísetkilometrová cesta k duelu v Trutnově. „Nesmíme je podcenit, doma budou určitě nepříjemní, i tady ukazovali, že v ofenzivě jsou velice zdatní. Navíc budou mít podporu fanoušků," upozorňuje sokolovský trenér.

Cesta k úspěchu povede opět přes velmi soustředěný výkon. „Hlavně v obraně a ve středním pásmu musíme hrát zodpovědně, potom uvidíme, jak to celkově zvládneme," uzavírá Mikuláš Antonik.