Takový hokej se musel líbit. Kvalitní zápas a vysokou výhru domácího Baníku viděl v sobotu sokolovský zimní stadion, kde se v rámci 29. kola druhé ligy představila Kobra Praha. Pražané však nezanechali v hornickém městě přes devítigólový příděl špatný dojem.

Kobře také patřil úvod utkání. S jejich šancemi si však strážce domácí svatyně Nechvátal poradil, a tak mohli udeřit baníkovci. Poprvé se skóre měnilo v 9. minutě. Do útočné třetiny zavezl kotouč Dobřemysl, po jeho střele našel kotouč Soukup a posunul ho na levou stranu, kde se musel sice Štrach hodně natahovat, ale podařilo se mu puk lapit na hůl a trefit odkrytou branku 1:0.

Za dvě minuty se však stav měnil znovu. Ve vlastním oslabení se dostali do přečíslení dva na jednoho Vrtek se Soukupem, který v koncovce zkoušel až v brankovišti kličku, a puk nakonec pod dohledem obou atakujících sokolovských útočníků přešel brankovou čáru 2:0.

A mohlo být ještě veseleji. Domácí měli k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru, z níž polovinu pět proti třem, jediným výsledkem však bylo Štrachovo sestřelení gólmana Kobry Fikrta, ten se po tvrdém zásahu gumovým projektilem do své masky jen těžce zvedal z ledu.

Ve 20. minutě ale přece jen vybuchla sokolovská hala nadšením potřetí. Boušek si povodil kotouč pod bruslemi bránících hráčů, a aby toho nebylo málo, sám před brankářem přiťukl zadovkou číhajícímu Pražákovi, který v poklidu zavěsil pod horní tyčku.

Klíčové momenty zápasu se odehrály ve druhé třetině. Ve 25. minutě připomenul v přesilové hře své rychlé zápěstí Jakeš a snížil na 3:1. Naštěstí následné další oslabení domácí přežili bez újmy, navíc ve 31. minutě uklidnil sokolovské řady Bauer, jenž zužitkoval další přečíslení dva na jednoho se Soukupem a vrátil tak Baníku tříbrankové vedení.

Poté však přišly pro domácí těžké chvíle. Pokud v první třetině rozhodčí pískal nepřesně, tak teď se již evidentně snažil pomoct borcům z hlavního města. Trestná lavice se tak začala plnit sokolovskými hráči, podivně bylo potrestáno i napadení gólmana Nechvátala, Baník tak hrál od 32. do 39. minuty v oslabení, včetně dvojnásobného. Domácí však znovu přesilovku soupeře houževnatým výkonem s pomocí tribun přestáli.

V plných počtech potom Baník znovu udeřil. Vyloučený Boušek po návratu na led v dalším přečíslení načasoval přesně přihrávku na Dobřemysla, který mohl uklidit kotouč do prázdné branky Kobry 5:1.

Domácí nepolevili ani v poslední třetině. Ve 43. minutě po aktivním forčekingu třetího útoku nahodil z levé strany puk na Fikrta Říha a teč Chaljavina ho poslala do klece Kobry.

Za stavu 6:1 potom mohl již Soukup odpovědět na Palaščákův faul zezadu a pražského hráče „sroloval". Po pěstním souboji však přišly na řadu další góly. V 53. minutě tečoval úspěšně pokus Jakubala Bauer a utkání se měnilo v exhibici.

V 57. minutě znovu před brankou Kobry hořelo, Pražák vstřelil gól, ale ten nebyl uznán rozhodčí předtím hru přerušil, když neviděl kotouč, který byl zcela evidentně ve hře. Ani to však nebyl konec. Domácí stihli znovu skórovat. V 59. minutě přidal Pražák přece jen osmou branku do rozebrané obrany hostí a po snížení Kouřila v téže minutě se ještě v té závěrečné minutě prosadil Kašpar 9:2.

Diváci, kteří tentokrát nečekali na nějaký kritický moment, ale povzbuzovali domácí tým od začátku duelu, tak mohli odcházet spokojeni. A to nejen s vysokou výhrou, kdy to sokolovským hráčům konečně „napadalo", ale také s vynikajícím hokejem.

HC Baník Sokolov - HC Kobra Praha 9:2

Třetiny:3:0, 2:1, 4:1.Branky:9. Štrach (Soukup, 11. Soukup (Vrtek, Zmeškal), 20. Pražák (Boušek), 31. Bauer (Soukup, Dobřemysl), 39. Dobřemysl (Boušek), 43. Chaljavin (Říha), 53. Bauer (T. Jakubal), 59. Pražák (Vrtek, Štrach), 60. Kašpar (Říha, Chaljavin) 25. Jakeš (Kouřil), 59. Kouřil (J. Verbík)

Rozhodčí: Šmíd Havelec, Fiala.Vyloučení:14:8.Využití:0:1.Oslabení:1:0.Diváci:570.

Sokolov:Nechvátal (Francisko) Štrach, Kuncl, Formánek, Kocek, Zmeškal, Novák, T. Jakubal Boušek, Vrtek, Pražák Soukup, Bauer, Dobřemysl Říha, Chaljavin, Kašpar. Trenéři: Kurfürst, Diblík.Kobra:Fikrt (Malík) Ton, Pohl, Čtveráček, Cafourek, J. Verbík, R. Verbík, Tverďák Jakeš, Kocman, Z. Novák, Palaščák, Kouřil, Mráz, Žáček , Bláha, Strnad. Trenér: Šeba.