„Je to skvělý start vzhledem k přípravě a první třetině, kdy jsme měli šance, ale nevyužili je. Něco jsme si o přestávce řekli v kabině a začalo se dařit,“ radoval se brněnský forvard Jakub Flek, jenž předtím dlouhá léta hrál za Karlovy Vary a svému bývalému klubu dával gól na 5:1.

V první části se ale Kometa trápila střelecky podobně jako v přípravě. Ačkoliv si vytvořila slibné šance, první část ovládli hosté, když se v 15. minutě prosadil Petr Koblasa. Kometa si pomohla v přesilových hrách. Střelecké trápení ukončil ve 24. minutě střelou z kruhu finský útočník Kim Strömberg, jenž věnoval svůj gól otci, který nedávno zemřel.

Tenistka Barbora Krejčíková přijela po posledním úspěchu na US Open přijela ve čtvrtek do Zlína ukázat své grandslamové trofeje a odvést si nový sponzorský vůz.
Tenistka Krejčíková dovezla ukázat trofeje a odvezla si nový vůz! Jaký?

Jeho trefa jakoby modrobílým rozvázala ruce. O čtyři minuty později otočil skóre Luboš Horký a do trháku dostal Kometu na konci druhé části další přesilovkovou trefou Strömberg. „Pak nám to tam napadalo, věřím, že to pomůže sebevědomí každého, a že zužitkujeme v dalších zápasech,“ povídal Flek. Ve třetí třetině Brňané přidali další tři góly, prosadili se Andrej Kollár, Flek a podruhé Horký. „V momentě kdy soupeř dal na 4:1, bylo na ledě jen jedno mužstvo. Přitom dvě třetiny jsme odehráli slušně,“ prohlásil trenér hostí David Bruk.

Brňané dohrávali zápas v pěti obráncích. Kvůli trestu z minulé sezony nemohla nastoupit posila Marek Hrbas a v průběhu hry odstoupil Tomáš Kundrátek. „Měl by být v pořádku, stáhli jsme ho ze hry na popud doktora,“ uvedl asistent trenéra Komety Jiří Horáček. Lví podíl na výhře měl i brankář Marek Čiliak, jenž dostal přednost před Dominikem Furchem a pochytal třicet střel soupeře. „Hodně nám pomohl,“ uznal Flek. Další duel čeká Brno v neděli v Českých Budějovicích.

Kometa Brno - Karlovy Vary 6:1
Třetiny: 0:1, 3:0, 3:0.
Branky a nahrávky: 24. Strömberg (Koblížek), 28. Horký (Kučeřík), 37. Strömberg (Ďaloga), 46. Kollár (Süss, Šalé), 48. Flek (Zbořil), 56. Horký (Ďaloga, Koblížek) – 15. Koblasa.
Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Rampír Synek.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 28:31.
Diváci: 6163.
Kometa Brno: Čiliak – Ščotka, Kundrátek (A), Ďaloga, Gulaši (A), Kučeřík, Holland – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Strömberg, Koblížek – Kollár, Zbořil, Šalé – Kratochvíl, Süss, Vincour – Dufek.
Karlovy Vary: Lukeš – Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán (A), Havlín, Rohan – Vondráček (C), Gríger, Rachůnek (A) – Kohout, Černoch, Koblasa – Kofroň, Hladonik, O. Beránek – Sapoušek, J. Baláž, Redlich.