Dva a půl měsíce čekali hokejisté druholigového Baníku Sokolov spolu se svými příznivci na výhru. Ve středu se dočkali. Horníci na svém ledě porazili Bílinu. Právě proti severočeskému celku se radovali z výhry naposledy, 23. listopadu.

Mladý sokolovský tým vstoupil do zápasu znovu velmi odhodlaně, ale opět bez pilíře zadních řad, kapitána Vojtěcha Šika, který si obnovil zranění kotníku, kvůli kterému již předtím dlouhodobě chyběl.

Ve 3. minutě ale domácí zmrazil svým gólem v početní výhodě hostující Trübenecker 0:1. „Ty začátky nám moc nejdou, nevím proč. Je to skoro každý zápas a troufám si říct, že v předchozím utkání s Kláštercem nás stála první třetina body (Baník ji prohrál 0:4 pozn. autora)," míní útočník Sokolova Michael Čejka.

V 8. minutě to byl právě on, kdo srovnal stav. „Výborně jsme zachytili puk pod modrou čárou v útočném pásmu, z čehož vzniklo přečíslení dva na jednoho s Petrem Račanským. Přihrál mi puk a já byl sám před brankářem, bekhendem jsem to tam tak nějak hodil a skončilo to v pravém horním rohu branky. Byl to podíl celé lajny," popisuje Čejka vyrovnávací gól.

Do konce první třetiny ale hosté znovu vedli, ve 14. minutě vrátil Bílině jednobrankový náskok Procházka 1:2.

Domácí se nenechali nepříznivým vývojem srazit. „Věřil jsem v obrat, ten se nám nakonec podařil," usmívá se mladý sokolovský forvard.

Ve druhé dvacetiminutovce nejprve duel zremizoval Gombár, po něm strhl výhru na domácí stranu Rulík. Tři body si už v dalším průběhu baníkovci vzít nenechali. „Urvali jsme to bojovností, i když si myslím, že jsme měli i více ze hry. Podali jsme výborný výkon, za to jsme byli odměněni výhrou," oddechl si po těžkém utkání Michael Čejka.

V sobotu sokolovský Baník zamíří na stadion Děčína. „Musíme hrát výborně z obrany a podat stejně týmový a obětavý výkon jako s Bílinou. Když se toho budeme držet, věřím, že budeme bodovat," má jasno.