Po středečních závěrečných kolech krajských kvalifikací bylo rozhodnuto, že do Sokolova přijede Tábor, vítěz kvalifikační skupiny A. Jenže ve hře je stále také Slaný, který po své středeční vysoké prohře na ledě Vrchlabí sice ztratili šanci vyhrát skupinu B a tím se díky geografické poloze stát soupeřem Baníku, ale ve čtvrtek podalo kvůli neoprávněnému startu hráče Vrchlabí protest a Český svaz ledního hokeje ještě včera do večerních hodin horečně jednal o nastalé situaci. (jednání pokračuje i v pátek) 

Jedno je však jisté. Ať hokejisté Sokolova narazí v baráži na Slaný nebo Tábor, případný sestup z druhé ligy by byl pro hornické město historickým milníkem. Baník hrál totiž naposledy v krajském přeboru před 43 lety, v sezoně 1968/69, kdy soutěž vyhrál bez ztráty bodu s excelentním skóre 112:7 a po roce se tak vrátil do druhé ligy.

Od té doby se Sokolov pohyboval mezi první a druhou ligou. Krajský přebor by byl premiérou i pro zimní stadion (v jeho současné podobě), který byl zastřešen v roce 1973 a viděl by svůj hlavní tým v podobné soutěži vlastně poprvé.