V prvním vzájemném utkání této sezony se Baníku na domácím ledě podařilo po dlouhých letech rivala z Klášterce porazit. A radovat z výhry v derby se mohli sokolovští hokejisté spolu se svými fanoušky i ve středu večer.

První třetina duelu toho moc nenabídla, i šancí před oběma brankami bylo poskrovnu. Jako první šli do vedení přece jen o něco aktivnější domácí na začátku 15. minuty. V útočném pásmu vyhrál buly Vrtek a za ním číhající Švec nasměroval kotouč do klášterecké svatyně 1:0.

Domácí povzbuzeni gólem následně zatlačili soupeře, ale ze závaru podruhé skórovat nedokázali, a to ani v 17. minutě při trestném střílení Csamanga, jehož kličku si pohlídal Damašek v brance Klášterce.

O přestávce bylo v kabině hostí pořádně horko, a svěřenci Michala Jägera také ve druhé třetině zvýšili své úsilí, ale hned ve 22. minutě znovu inkasovali, když Vrtek přesně načasoval přihrávku na najíždějícího Švece a ten v brejku svou střelou podruhé překonal Damaška 2:0.

Vedením zřejmě trochu uspokojení domácí však polevili a hosté toho dokázali bleskově využít. Hned ve 23. minutě zužitkovali po necelé půlminutě přesilovou hru. V další početní výhodě potom zachránila domácí tyč po střele Hofmeistera, ale ve 29. minutě již bylo srovnáno, Kalinovič z rychlého protiútoku překonal Nechvátala střelou zápěstím.

A když ve 32. minutě ukázkově využil Zicho přečíslení dva na jednoho, hosté, podporovaní dvojicí bubeníků, rázem vedli 2:3.

A pro Baník mohlo být ještě hůře. V přerušené hře si šel s krvavým zraněním „postěžovat" hlavnímu sudímu Hofmeister a uspěl. Soukup tak obdržel 4 minuty, a jelikož na trestné lavici již seděl také Formánek, domácí čekalo dlouhé oslabení, po většinu času dvojnásobné. Konečně se ale také probudili diváci a i s jejich podporou sokolovští hráči klíčové čtyři minuty derby zvládli bez úhony. Po jejich skončení navíc při hře 4 na 4 Vrtek přetavil ve vyrovnávací branku průnik a následnou přihrávku Švece 3:3.

V závěrečném dějství se čekalo na další gól do 50. minuty. Kašpar svým aktivním presinkem donutil chybovat při rozehrání kotouče za brankou kláštereckého gólmana a Chaljavin v nastalém zmatku uklidil kotouč do branky. Hosté se i kvůli svým vyloučením nemohli dostat do tlaku. Pomohlo jim až Dobřemyslovo smolné vyhození puku z vlastní třetiny a jeho následné vyloučení v 58. minutě.

Přesilovou hru, po chvíli podpořenou odvoláním brankáře, však Severočeši nezužitkovali. Naopak 53 vteřin před třetí sirénou po Nechvátalově zásahu vyhodil kotouč prakticky z brankoviště Csamangó a trefil za aplausu tribun prázdnou svatyni Klášterce.

Pod sprchou chtěl být zřejmě jako první hostující Hartman, který po inkasované páté brance odhozenou hokejkou těsně minul čárového rozhodčího, s osobním trestem tak v cestě do kabin stačil přece jen předběhnout své spoluhráče.

HC Baník Sokolov - HC Klášterec 5:3

Třetiny: 1:0, 2:3, 2:0. Branky:15. Švec (Vrtek), 22. Švec (Csamangó, Vrtek), 38. Vrtek (Švec), 50. Chaljavin (Kašpar), 60. Csamangó (Nechvátal) 23. Kalinovič (Freiberg, Řepík), 29. Kalinovič (Freiberg), 31. Zicho (Škořík, Hofmeister).Rozhodčí:Šmíd Černý, Vavruška.Vyloučení:8:7, navíc Freiberg (KST) a Hartman (ST) 10 minut OT, za zákrok Maška (KST) nařízeno trestné střílení.Využití:0:1.Oslabení:0:0.Diváci:427.

Sokolov:Nechvátal - Kocek, Zmeškal, Kuncl, Formánek, Funk, Novák Soukup, Dobřemysl, Pražák Švec, Vrtek, Csamangó Říha, Chaljavin, Kašpar. Trenéři: Kurfürst, Diblík

Klášterec:Damašek - Mašek, Hartman, Kolář, Žižka, Zicho, Dostál, Pozděna Freiberg, Jáchym, Řepík, Škorík, Kalinovič, Hofmeister, Mála, Salač, Heindl, Diviš, Toman. Trenéři: Jäger.