„Začali jsme špatně. Říkali jsme si, že musíme hrát od začátku aktivně, ale aktivnější byli v úvodu hosté, hráli otevřenou parketu. Byli jsme z toho zaražení a chvilku nám trvalo, než jsme začali hrát to, co jsme chtěli," přiznal kouč Sokolova Rostislav Kurfürst.

Jenže již po prvních dvaceti minutách svítil na světelné tabuli pohodový stav 3:0. „Když jsme hráli na Kobře, tak jsme tam v úvodu měli vyložené šance, nedali jsme je a potom jsme již naopak dostávali docela laciné góly a trošičku se položili. Dneska jsme měli v koncovce naopak také trochu štěstí a góly jsme dali," pochvaloval si trenér Baníku.

Klíčové momenty přišly ve druhé třetině. „Hráli jsme dlouhou dobu ve třech. Věděli jsme, že pokud to ubráníme, tak to bude dobré. Nakonec jsme ještě dvakrát šli do brejkové situace dva na jednoho a dvakrát jsme z toho dali góly to bylo důležité," ví dobře Kurfürst.

Ten si v prostřední části po sérii „zajímavých" výroků muže v pruhovaném zavolal hlavního sudího. „Oni šli do našeho gólmana, my ho bráníme a dostaneme dvouminutový trest. Následně se to tam začalo všechno prát a rozhodčí zase vylučoval tak, že jsme měli na trestné lavici o dva hráče více. Tak jsem se ho ptal, jak a co na tom posuzuje. Odkázal mě na přestávku, nebyl schopný mi odpovědět. Myslím, že byl trošku ze hry," nechápal kormidelník Baníku.

Orientace na ledě tak byla trochu složitá. „Pořádně jsme nevěděli, jestli máme dohrávat gólmana, nebo jestli ho můžeme bránit, a tak dále," krčí rameny Kurfürst.

Jeho svěřenci se však podivným metrem hlavního arbitra nenechali příliš rozhodit. „Moc je nevylučoval, určitě viděl zákroky jinak než my. Kluky jsem ale upozorňoval, že se nebudeme soustředit na rozhodčího, na jeho pískání, nebudeme na něho pokřikovat, ale budeme se soustředit jen na svoji hru. Vzali si to k srdci a to podle mě rozhodlo," míní kouč sokolovských hokejistů.

V závěru se duel změnil v exhibici Baníku. „Já jsem chtěl hrát pořád jednoduše, i když byl zápas rozhodnutý, ale nakonec si hráči utkání užívali a dávali tam góly do prázdné branky. Tomu asi nelze zabránit," říká shovívavě Kurfürst.

Přes vysokou prohru ukázali hosté z Prahy svou sílu a určitě patřili k tomu lepšímu, co letos v Sokolově diváci viděli. „Je to dobré mužstvo, mají tam solidní hráče, Jakeše a ostatní. Jakmile se jim nechá prostor, jsou nebezpeční, mají dobrou střelbu, jsou velcí, silní v soubojích i na puku. Špatně se oddělují od kotouče. Ale od druhé třetiny, i když nám pomohlo vedení 3:0, jsme je zpátky dobruslovali. Chtěli jsme hrát, šli jsme za vítězstvím toho si na mužstvu cením. I my jsme ukázali svou sílu," připomíná na závěr Rostislav Kurfürst.

Další zápas čeká baníkovce ve středu na ledě Klášterce.