Nakonec se jim to podařilo, a to zejména díky Jaromíru Kverkovi, jenž byl jediným střelcem zápasu. „Potřebovali jsme se zvednout po tom nepovedeném tripu a dostat se do první šestky, takže každé body jsou hodně důležité,“ hlásil po zápase brankář a společně s Kverkou jeden z hrdinů zápasu Adam Beran.

První zářez si 29letý Kverka připsal už v úvodním tlaku ve třicáté vteřině zápasu. Puk se k němu odrazil po střele Daniela Přibyla a on zamířil přesně pod horní tyčku. Vrchlabští pak měli hned několik šancí, ale jednou trefili tyč a v ostatních případech je vychytal strážce sokolovské klece Adam Beran.

HC Baník Sokolov. Ilustrační foto.
Baníkovci se z výjezdu na Moravu vrátili bez bodu, dnes se postaví Vrchlabí

I ve druhém dějství měl tým z Krkonoš více možností ke srovnání, ale v drtivé většině případů jejich snahy ztroskotaly na skvělém Beranovi. Ani svěřencům Martina Štrby se nepodařilo přidat druhou branku, takže šli do kabin s nejtěsnějším možným vedením.

Branka stvrzující vítězství baníkovců nakonec padla necelých sedm minut před koncem zápasu, a opět to byla úspěšná spolupráce dvojice Přibyl–Kverka. První jmenovaný vyslal střílenou přihrávku a ten druhý nabídnutou šancí nepohrdl a navýšil na konečných 2:0.

„Trochu jsme to promíchali, přišel Příba (Daniel Přibyl) ze Sparty, což bylo velké oživení do útoku. Navíc to Bery (Adam Beran) zavřel a tým hrál velmi obětavě,“ chválil svůj tým sokolovský asistent Vojtěch Šik. „Výborný týmový výkon, hráli jsme strašně obětavě,“ navázal na něho Beran. Další zápas Západočechy čeká dnes, kdy zajíždějí na led jedenáctého Kolína. „Když budeme hrát takhle týmově a obětavě, Kolín uděláme,“ uzavřel Beran. Dohrávka 40. kola základní části soutěže vypukne v 18.00.

HC Baník Sokolov – HC Stadion Vrchlabí 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Branky a nahrávky: 1. Kverka (Přibyl, Pohl), 53. Kverka (Přibyl). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Beneš, Tvrdík. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 67.
Sokolov: Beran – Pohl, Rulík, Novák, Kadeřávek, Vodička, Klejna, Seemann – Jurčík, Kverka, Přibyl, Vracovský, Hašek, Tomi, Jandus, Vrhel, Sloboda, Bílek, T. Rohan, Prošek.