HC Lipani Aš - HC Berani Bernov 1:5 (0:0, 0:2, 1:3). V první třetině Berani narazili na připraveného soupeře, který hrál úplně jinak, než tomu bylo před čtrnácti dny v Nejdku. Hráči Bernova byli zaskočení aktivitou domácích a nedostávali se moc do šancí.

Až ve druhé třetině nachytal Zeman nepřipraveného brankáře domácích a prostřelil ho z buly. Druhý gól přidal ještě v téže třetině Kalinič, který tečoval střelu Lexy.

Ve třetí třetině si Berani pojistili vítězství gólem z úniku, přímo z trestné lavice se na nájezd vydal Horák a úspěšně proměnil mezi nohy. Domácí bohužel zkazili brankáři Koudelkovi čisté konto, když zůstali tři osamoceni před hostujícím brankářem, který neměl šanci. O pár minut později přidal další gól Beranů Denk a po něm Bachratý. Berani si tak z Chebu odvážejí čtvrté letošní vítězství a jako jediný tým zde letos neztratili ani bod.

Branky: Bufka - Denk, Horák, Bachratý, Kalinič, Zeman P.

HC Stars - HC Falcons 8:4 (3:2, 1:1, 4:1). K dohrávce 18. kola se sjeli letošní nováčci soutěže a utkání bylo na branky zajímavé. Nejproduktivnější hráč soutěže a zároveň nejlepší střelec Petr Kocián, hrající tradičně s číslem 16, potvrdil svou skvělou formu. V utkání zaznamenal 4 branky a 3 asistence, čímž se s 54 body za 33 gólů a 21 nahrávek osamostatnil na prvním místě kanadského bodování, zároveň vyhrál i soutěž o nejlepšího střelce letošní ligy. Pouze v asistencích ho o jedinou porazil Petr Sýs z týmu Libavské Údolí B.

Ale k samotnému utkání. Hrdí Falconi nastoupili proti osmi mužům v poli a při jejich smůle, hlavně díky Kociánovi, nedokázali soka ze Sokolova porazit. Dohrávku tak oslavili hráči Stars, v tabulce se však nic nemění a v play-off nastoupí proti áčku Libáče.

Branky: Kocián 4, Zeman, Taschler, Pastor, Souček - Tamáš 2, Lísa, Benda M.

HC Libavské Údolí „A" - HC Falcons 5:2 (2:0, 2:0, 1:2). O den dříve, než se uskutečnila dohrávka mezi týmy Stars a Falcons, nastoupili borci v maskáčových dresech na sokolovském stadionu proti áčku Libáče. V utkání se jim však příliš nedařilo a po dvou třetinách se brankář domácích Petrák poohlížel po čistém kontě, které však v poslední třetině hráči z Falconů dvakrát protrhli.

Nutno podotknout, že tým se sokolem na hrudi nastupoval do utkání pár hodin po předchozím utkání a za takto ztížených podmínek si zaslouží alespoň uznání, že zápas zvládl jak fyzicky, tak psychicky. V tabulce končí na 7. místě a soupeřem pro play-off mu budou Tučňáci.

Branky: Sacher 2, Bobčík, Šebestýn, Trepák - L. Benda V. Tamáš.

HC Vlci - HC Stars 0:5 (kontumačně). Tým Vlků dvě utkání před koncem základní části oznámil z neznámých důvodů nedokončení soutěže. Všechna jeho zbývající utkání byla kontumována a do play- off nebudou nasazeni.

HC Libavské Údolí „B" - HC Tučňáci Cheb 8:4 (3:0, 2:2, 3:2). V neděli se odehrálo poslední utkání základní části soutěže, letošní mistr HC Libavské Údolí „B" přivítal na svém ledě v poslední době zlepšující se tým Tučňáků, hrajících v retro dresech Pittsburghu. Utkání již nemělo potřebný náboj, neboť oba týmy nemohly změnit své pořadí v tabulce, takže se hrálo ve velké pohodě a přátelštější formou.

Domácí poměrně dominovali, když od prvních minut utkání vedli a soupeře nepustili ani jednou za zápas do vedení. Šesti body se blýskla domácí hvězda Radek Sýs, který tak letos zaznamenal nejvyšší počet asistencí, tj. 22, v celkovém bodování ho o čtyři body předstihl již zmíněný Petr Kocián z týmu Stars. Po utkání převzali domácí hráči putovní pohár pro vítěze 19. ročníku Kynšperského poháru.

Branky: Sýs R. 3, Sýs P. 3, Kalabza 2 - Velek, Valečka, Votoupal, Pražák.

Play-off 2016 je bráno jako nová dodatková soutěž: 19.2. HCS LUA (20:45, Sokolov), 20. 2. BER LUB (12:00, Nejdek), 20. 2. TUC FAL (20:45, Cheb).