Mezipauza. Euforie z vybojovaného prvního místa ve skupině Západ pomalu utichá, za pár dní začíná baráž o první ligu. Jak vnímají dosavadní úspěch sami hokejisté sokolovského Baníku a jak vidí šance hornického celku v zápasech o postup do první ligy? Pojďme se podívat do kabiny.

„Jsem moc rád, že jsme vyhráli. Hned od začátku sezony jsem věděl, že tahle parta lidí to může dotáhnout daleko,“ říká subtilní útočník Ladislav Boušek, který je spolu s kapitánem Václavem Dobřemyslem nejzkušenějším hráčem Sokolova.

Odchovanec chomutovského hokeje obléká dres Baníku druhou sezonu, loni slavil s mužstvem první historický průlom, když Baník poprvé ve své historii přešel přes první kolo vyřazovacích bojů. Tato meta je však letos znovu pokořena. „Atmosféra okolo play-off byla fantastická. To se týká kabiny, fanoušků i všech lidí, co nám drželi palce. Je vždy hezké prožívat sportovní úspěch s lidmi, kteří vám fandí, a nejinak tomu bylo i letos v Sokolově. Jsou tady úžasní lidé a ta radost, kterou prožívali spolu s námi při oslavě vítězství ve druhé lize, byla nádherná. Ten pocit se nedá ani popsat,“ říká.

Teď se Ladislav Boušek chystá na boje o postup do první ligy. „Všem fanouškům bych chtěl poděkovat a zároveň vzkázat, ať nám drží palce i dál v následné baráži. Je to specifická soutěž, ve které mnohdy rozhoduje i štěstí. Myslím si a doufám, že budeme důstojnými soupeři všem účastníkům. Ke všem musíme přistoupit s respektem a jsem přesvědčený, že to bude vyrovnané. Moc si přeju vybojovat pro Sokolov postup.“