V Chebu se hrál velmi kvalitní hokej dávno před druhou světovou válkou. Tamní DEV Eger (Deutscher Eislaufverein tedy německý bruslařský spolek) zde vznikl v roce 1928 a patřil v německé soutěži klubů Československa k těm lepším.

Chebští zde nastupovali proti německým týmům z Liberce, Jablonce, Chomutova, Ústí nebo Prahy.

A vedli si velmi dobře. Svou skupinu dokonce ve třicátých letech vyhráli, a stali se tak župními mistry. Kolik chodilo na dramatické, bojovné počínání DEV Eger diváků, archivy příliš neprozrazují, jisté je, že zápas proti DEHG Prag sledovalo 1500 fanoušků.

Hlavní slávy se ale chebští hokejisté dočkali v roce 1936, kdy byl v Norimberku otevřen legendární zimní stadion Linde. Tady v lednu na Tři krále 10 tisíc návštěvníků zhlédlo show do dnešních dnů zřejmě nejlepší krasobruslařky celé historie, fenomenální Norky Sonji Henie.

A také první hokejový zápas.

K tomu se postavil domácí HG Nürnberg právě proti chebskému DEV.

Chebští se zpočátku museli srovnávat s výborně připravenou „zrcadlovou“ ledovou plochou, na kterou nebyli zvyklí. První třetinu vyhráli domácí 2:1, druhou 1:0, ve třetí již branka nepadla. Zápas tak skončil vítězstvím HG Nürnberg 3:1.

„Kdo vstřelil chebskou branku, je těžké pevně stanovit. Vzešla z velké tlačenice před norimberskou brankou a údajný střelec branky mohl být Plass. Tato verze ale není hodnověrná. Obě mužstva dala do hry to nejlepší, přičemž Norimberští ukázali kousek převahy,“ hodnotí zápas dobový tisk.

Hosté nicméně zanechali v Bavorsku velmi dobrý dojem. Navíc do Norimberku z tehdejšího Egeru zamířila vlakem i početná skupina chebských fanoušků.

Na legendárním Linde se ještě v téže sezoně uskutečnil také finálový turnaj německého šampionátu v ledním hokeji a stejně tak hned v příštím roce.

Zastřešen byl stařičký zimní stadion v roce 1974 a svému účelu sloužil až do 2. února 2001, kdy jeho historii uzavřelo utkání mezi Nürnberg Ice Tigers a Moskitos z Essenu, které skončilo stejně jako před 65 lety dvougólovým vítězstvím domácího celku, v tomto případě 6:4.

Poté se již do Linde zakously bagry. Dnes na jeho místě najdeme obchodní centrum Mercado.