Neoblíbená letní příprava hokejistů Baníku Sokolov je v plném proudu. Druholigový Atým se schází pětkrát týdně od pondělí do pátku a využívá kromě areálu Baníku také hřiště u sportovní haly, nedaleké fitness centrum, ale také třeba spinningové studio. Do přípravy pod vedením hlavního kouče Jaromíra Carvana a nového asistenta Miroslava Diblíka, který se rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru, se zatím zapojilo 17 hráčů. „Příprava se rozeběhla v jiném duchu než minulý rok, kdy nám chodilo torzo pěti šesti hráčů," přibližuje Carvan.

Nejsilněji je zatím obsazen post brankářů, kde k Pavlu Jakubalovi a Tomáši Makarovičovi přibyli loni ještě hráči staršího dorostu Adam Francisko a Jan Švagr. V obranných řadách nechybí Ivan Říha, Tomáš Jakubal, Zdeněk Formánek, Daniel Maděra a také karlovarský Martin Funk, které doplňují mladíci Christian Vilhelm a Jan Voráček.

V útoku zatím oproti minulé sezoně absentuje Jan Soukup a také kapitán Václav Dobřemysl. K dispozici by naopak měl být Zdeněk Sopr, Petr Račanský, Roman Kašpar, David Závorka a Martin Chodounský spolu s osmnáctiletým Jakubem Svobodou z Karlových Varů. „Je to zatím jádro mužstva, které bude postupně měnit svoji tvář. Po sezoně, která se nám nepovedla a zachránili jsme se až v baráži, chceme do vyšších pater tabulky, s jediným cílem, uhrát playoff," pokračuje hlavní trenér Sokolova.

Kádr A-týmu by se měl postupně rozrůstat. „Jednáme s dalšími hráči, kteří by měli naskočit do hrubé přípravy na ledě v srpnu. Mužstvo musíme samozřejmě posílit, uvidíme, koho se nám podaří přivést," říká Carvan.

Do Sokolova by se také měla vrátit juniorská liga, která by se však měla, stejně jako soutěže staršího a mladšího dorostu v minulé sezoně, hrát pod hlavičkou Btýmu karlovarské Energie. „Náš klub projevil zájem o získání licence na ligu juniorů, kde bychom ve spolupráci s Baníkem Sokolov rádi vytvořili tým HC Energie B. Zápasy by se hrály v Sokolově, na podobném principu už spolupracujeme v kategorii staršího a mladšího dorostu. V týmu by působili hráči, kteří se v první fázi nedostanou do silného kádru pro MHL (ruskou juniorskou ligu)," potvrzuje generální manažer extraligových Karlových Varů Miroslav Vaněk.

A karlovarští junioři, kteří musí mít na soupisce pro MHL 30 hráčů, zdá se nebudou vypomáhat jen sokolovským juniorům, ale doplnit by měli také áčko Baníku. „Je to jedna z variant, i když v tuto chvíli nedokážu odhadnout, jakou kvalitu ti hráči budou mít. Každopádně nemůžeme jako minulý rok spoléhat na to, že nám někdo pomůže. Musíme se vrátit k tomu, abysme měli dostatek kvalitních hráčů na tréninku, vytvořit zdravé jádro týmu a tady těmi hráči to potom vhodně doplňovat, tak abysme se vrátili do pater, kam patříme," má jasno Jaromír Carvan.

Kromě Amužstva probíhá také příprava mládežnických celků HC Baník Sokolov. Společně se připravuje kategorie juniorů a staršího dorostu pod vedením Rostislava Kurfürsta a Jiřího Maška. Mladší dorost trénuje Jan Michna s Jiřím Parkmanem, starší žáky Tomáš Anderle a Karel Makovec, mladší žáky potom Křešimír Schildhabel s Petrem Polesným.