Utkání to bylo po celou dobu vyrovnané, na každé straně padla jedna branka. Rozhodnout tak musely nájezdy, kterých se účastnil také kapitán Radek Duda, střelec jediné karlovarské branky. Ačkoliv Karlovarští svému rivalovi nakonec podlehli, utkání to špatné nebylo.

Radku, jak byste zhodnotil utkání proti Plzni?
Plzeň byla živější, bylo vidět, že kluci jsou rozehraní z víkendu, kdy hráli turnaj v Německu. My jsme měli víkend volný, působili jsme trochu ospalým dojmem. Kluci z Plzně byli prostě všude o kousek dřív a my jsme se do toho zápasu nemohli dostat. Ve druhé třetině byl sice malý náznak, ale bohužel jsme celý zápas tahali za kratší konec, z toho se musíme odrazit. Ne vždy se nám bude dařit, a proto se musíme naučit hrát, i když nám to nejde, zjednodušit hru. To nám v zápase chybělo.

V přesilovkové formaci nastupujete na pozici falešného beka, avšak zpočátku se vám tam moc nedařilo, čím to bylo?
Hrajeme jen na jednoho beka, nejsme na to ještě úplně zvyklí, budeme to muset ještě cvičit. Ale je to modelové utkání, ve kterém si to právě můžeme vyzkoušet. Jde hlavně o to vyhovět si se spoluhráči, domluvit se, a pak už by to mělo jít.

Co jste si říkali před třetí třetinou, kdo měl v kabině největší slovo? Dere se ke slovu zkušený Václav Skuhravý?
Řekli jsme si každý, co si představujeme, kde bychom se měli zlepšit. V kabině má slovo každý, kdo chce, většinou mluví všichni starší, zkušení hráči. I Venca si samozřejmě řekne svoje, ale není to nijak víc než u ostatních hráčů. Je nás tam víc a je jedno, jestli jsi kapitán nebo ne. Starší hráči musí tenhle tým táhnout tak, aby byl úspěšný.

Jak říkáte, tým musí táhnout starší hráči. Ti by ale měli být doplňováni těmi mladými, jak se vám líbí jejich hra?
Mladí kluci hrají velmi dobře, makají každý zápas naplno, chtějí mít co nejlepší místo v sestavě. My jsme tam od toho, abychom je tak nějak hlídali, v případě potřeby jim poradili, ukázali, co a jak mají hrát. Kluci to od nás také čekají.

Bylo to vaše první utkání proti Plzni v karlovarském dresu. Proběhlo před zápasem nějaké hecování?
To vůbec ne, hráče jsem viděl, ale nijak zvlášť jsem se s nimi nebavil. Možná jsem někoho pozdravil, ale to bylo asi tak všechno. Bylo to obyčejné přípravné utkání, nebylo to vyhrocené, až tak jsem to neprožíval.

Dnes vás čeká poslední přípravný zápas, soupeřem vám bude Slavia. V jaké sestavě nastoupíte?
Měli bychom nastoupit ve stejné sestavě jako proti Plzni, tedy v té nejsilnější. Ostatně v podobné sestavě hrajeme už několik posledních utkání, není už moc času na nějaké experimenty, teď už musíme vše jen vypilovat do nejmenších detailů.

Máte už vytyčené cíle, jak vysoko se chcete v extralize umístit?
Cíle samozřejmě máme, ale je stále brzo na to hodnotit hru. Jsme teprve v přípravě, ta sice probíhá poměrně dobře, ale v lize se to může vše otočit proti nám. Teprve prvních pár zápasů ukáže, jak dobře jsme připravení na sezonu a konfrontaci s nejlepšími týmy.

                                                                                                                                                                                                                        Tomáš Hála