Pane Carvane, s čím jde Baník Sokolov do nového ročníku druhé hokejové ligy?

Hlavní změnou je fakt, že jsme se rozhodli jít do spolupráce s naším partnerským klubem Energií Karlovy Vary také v oblasti A-mužstev. Do sezony jdeme s tím, aby byla alespoň tak úspěšná jako ta loňská.

Co to konkrétně znamená?

Do vyřazovacích bojů chceme jít z takové pozice, abychom znovu nalákali fanoušky do ochozů a hráli tam potom důstojnou roli jako minulý rok. Chceme jednoduše v play-off udělat opět dobrý výsledek.

Jak se díváte na spojení skupin Západ a Střed a tím rozšíření soutěže na sedmnáct týmů?

Má to samozřejmě dvě stránky, ekonomické a sportovní hledisko. My jsme po tom volali. Z ekonomického jsme na tom asi nejhůř ze všech mužstev, najezdíme cca o 700 kilometrů více. Ze sportovního to ale bude určitě i pro fanoušky zajímavé. Když si vezmeme sezony zpátky, tak jsme například narazili v play-off na mužstvo, se kterým jsme hráli i přípravné zápasy. Potom se dostaneme na číslo deset dvanáct vzájemných zápasů za sezonu. Ani pro kluky, ani pro diváky to již nebylo zajímavé. Teď přijede Vrchlabí, Nymburk, Kolín a další, celky, které neznáme, a okoření nám to sportovní stránku. Bude to zajímavější, i když je tam malá ekonomická kaňka.

Manažer Karlových Varů Miroslav Vaněk se nechal slyšet, že chce v Sokolově do několika let první ligu…

K první lize bych se zatím vůbec nechtěl vyjadřovat. V minulé sezoně jsme po dlouhých letech přelezli první kolo play-off. Každý na to má nějaký názor, ten náš (úzkého vedení i realizačního týmu pozn. autora) je takový, že jsme nohama na zemi. Půjdeme zápas od zápasu. I když samozřejmě každý trenér, hráč nebo manažer chce hrát co nejlépe a co nejvíce vyhrávat, být v tabulce co nejvýše nahoře. Pro nás je důležité, abychom hráli dobrý hokej a hlavně, jak už jsem říkal, znovu natáhli lidi na zimák, což se nám podařilo minulý rok na to prostě chceme navázat, to je teď náš hlavní cíl.

Výrazná změna nastala na trenérském postu, kam k domácímu Janu Michnovi přišel Radim Rulík…

Je to trenér protřelý mnohem vyššími soutěžemi. Meta trenéra je tak u nás maximální, asi již nemůže přijít nikdo kvalitnější. Práce tady je pro Radima Rulíka asi trošku nová, ale myslím, že se jí zhostil výborně, i komunikace s ním je výborná.

Někteří hráči z úspěšného loňského týmu, který si naklonil diváky, odešli, například opora zadních řad Petr Štrach…

To mě samozřejmě velmi mrzí, ale našel si práci a chce být doma, to chápu.

Kam se poděl další obránce Jan Zmeškal?

I jeho odchod mě mrzí, navíc je to hráč z regionu. Vybral si ale zahraniční angažmá. V obraně nás ale tlačit bota nebude, je seskládána velmi kvalitně, s tím jsme maximálně spokojeni.

Vypadá to, že se po dlouhých letech obrátí sokolovský trend a obrana bude tentokrát silnější než útok…

Ano, v útoku je to trošku horší. Počítali jsme s Láďou Vrtkem, který odešel do Francie, praváků je velice málo, je to velmi šikovný hráč. Nedohodli jsme se s Romanem Pražákem. Skončil bohužel Jan Soukup, což mě také velmi mrzí, ale již to avizoval minulý rok. Navíc nám do toho vstoupil těžký úraz Honzy Bauera, který již ale chodí na led. Uvidíme, jak bude dlouho trvat jeho rekonvalescence.

Dva ostřílení harcovníci vám ale zůstali…

Pokračovat bude Venca Dobřemysl,což je obrovské plus do kabiny. A domluvili jsme se také s Láďou Bouškem. Jsou to dva matadoři, kteří by dravé mládí měli proložit zkušeností. Zůstali i Račanský, Říha a Kašpar. Je tady Švec, který tady již působil, stejně tak Sýkora, přišel Bečka. Další hráče máme na střídavé starty z karlovarské „malaďožky", jako je Csamango.

Zdá se, že máte k dispozici na druhou ligu vcelku kvalitní hráče…

Poskládané je to dobře. Hraje se ale na ledě, ne na jména. Každý zápas bude ohromně těžký. Navíc nařízením ohledně nasazování mladých hráčů v první lize a extralize posílí starší zkušení borci některé naše soupeře. Nečeká nás nic lehkého. Bude se k nám také přistupovat tak, že jsme hráli loni semifinále skupiny Západ, a budou si na nás dávat větší pozor i kvůli spolupráci s Energií.

Nebude takto poslepovanému mužstvu chybět týmový duch, ochota prát se za Baník?

To je otázka. Ale ti kluci se znají, všichni jsou z regionu, já myslím, že ne. Všichni, kdo se kolem toho točíme, jsme samozřejmě ješitní, chceme vyhrávat, chceme mít úspěchy. Myslím, že podobný problém nehrozí. Samozřejmě, může chvíli trvat, než si to všechno sedne, ale jsme trpěliví, věříme tomu, co děláme, jak se trénuje. Momentálně je tady pohoda, já věřím, že to tak i zůstane.