Už jako žáček putoval z Baníku Sokolov do karlovarské Energie. Talentovaný obránce prošel mládežnickými reprezentačními výběry a jako dvacetiletý naskočil v dresu energetiků do české extraligy. Hned v první sezoně odehrál v naší nejvyšší soutěži porci 32 zápasů. Za tři sezony jich Martin Rohan stihl 84 zatím.

Vypomáhal však také prvoligovému Mostu a v sezonách 2008/09 a 2009/10 rovněž mateřskému Sokolovu. Teď dres Baníku oblékl znovu, proti Jindřichovu Hradci. „Podali jsme kvalitní výkon, bojovali jsme, bruslili. Bylo tam všechno, co tam mělo být. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas," hodnotil utkání.

Čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny se také zapsal do střelecké listiny a strhl vedení na stranu Baníku. „Dostal jsem puk z buly na modrou čáru, objel jsem hráče, střílel před dalšího a byl z toho gól," popsal situaci.

V Sokolově nastoupil Martin Rohan po více než třech letech a návrat si pochvaloval. „Bylo to pro mě příjemné. Jsem tady domácí hráč, mám to tady rád. Atmosféra byla výborná, takže jsem byl spokojen."

Že by v druholigovém Sokolově hrát nechtěl, tak jak se v minulosti stalo u některých hráčů Energie, rázně odmítá. „Žádný problém s tím nemám, naopak," říká.

Spokojen mohl být třiadvacetiletý obránce i s atmosférou. „Lidi tady v Sokolově jsou výborní," pochválil fanoušky.

Jak bylo řečeno, na svém kontě má Martin Rohan řadu startů ve vyšších soutěžích. Jaký je rozdíl mezi druhou ligou, první ligou a extraligou? „Špatně se to srovnává, je to úplně jiný hokej. Je potřeba si na to pár zápasů zvyknout. Ve druhé lize to samozřejmě není tak rychlé a důrazné jako v extralize, ale špatný hokej to určitě není," upozorňuje.