Obránce karlovarské Energie, který před touto sezonou přichází na západ Čech z pražské Sparty, hokejově vyrostl ve Vítkovicích. To je Michal Gulaši, který je zřejmě největší posilou zadních řad karlovarského týmu. „To bych neřekl. Určitě bude někdo daleko zvučnějšího jména,“ poznamenal na úvod skromný zadák.

Jednání s Energií byla velice rychlá. „Musím doplnit, že i korektní. Rychle jsme se dohodli a to je i důvod, proč jsem se rozhodl jít do Karlových Varů,“ přidal.

Michal Gulaši byl s týmem z lázeňské metropole již v dubnu dohodnutý na smlouvě, ale o jeho jméně, jako nové akvizici prvního mužstva, se muselo mlčet. Důvod je velice prostý. Stále měl platnou smlouvu ve Spartě. „My jsme nic podepsaného neměli. Trochu jsem celý přestup měl v hlavě, ale já jsem se maximálně snažil soustředit na to, abychom dohráli se Spartou extraligu se ctí,“ pokračoval Michal Gulaši.

Nový obránce si zatím na nic nestěžuje. „Jsem maximálně spokojený. Je tu výborná parta kluků a doufám, že taková atmosféra a pohoda bude u mužstva i během sezony,“ přeje si pětadvacetiletý zadák.

Michal Gulaši nastoupil do letní přípravy 2. května. V lázeňské metropoli byl ale už mnohem dříve. Proč? Odpověď je více než snadná. „Hledal jsem si během toho volna bydlení. Myslím si, že bydlím na dobrém místě, a obecně, když to shrnu, tak mně se ve Varech líbí. Moc bych si přál, aby takováto pohoda byla i během sezony,“ vyslovil přání.

Do prvního vstupu na ledovou plochu je ještě čas. Přátelská utkání začnou až v srpnu a extraligy v září. „Zatím nemám představu, s kým budu hrát. Tohle je hudba budoucnosti. Nechávám to na trenérovi. Já budu moc rád, když budu prospěšný tomuto týmu,“ pokračoval Gulaši ve svém vyprávění.
Karlovy Vary se po loňské sezoně rozloučily hned s několika obránci. Karol Sloboda zamířil do Vítkovic. Michal Dobroň si hledá angažmá. Uvolněn byl i Ján Mucha a Petri Kokko se vrátil do Finska. „Nikdy nemáte nic jistého. Ani já nemám místo v sestavě jisté. Já můžu všem i sám sobě slíbit, že udělám maximum, abych se do základní sestavy dostal. Prát se o post budu na každém tréninku,“ hlásil odhodlaně.

Jak už bylo napsáno, Michal Gulaši vyrostl ve Vítkovicích. Další jeho extraligovou štací byla Sparta. „Pokud bych měl srovnávat, tak co se týče letní přípravy, je to všude stejné. Pokud se nemaká v létě, tak se to ukáže v zimě. V Karlových Varech se pod vedením trenérů pracuje hodně a já si myslím, že se nám to v zimě opravdu vrátí. Budeme se pohybovat v takových místech, v jakých budeme chtít být,“ podotkl Gulaši sebevědomě.

Soustředění. To vždy patřilo v lázeňské metropoli k součásti každé letní přípravy. Letos to ale neplatí. Klub nemá peníze, a tak šetří, kde se dá. „Mně osobně to nevadí, že se nikam nepojede. Já jsem možná radši, že zůstáváme. Alespoň se pořádně seznámím s městem. Myslím si, že to platí i u některých dalších hráčů,“ dodal Michal Gulaši na závěr.