Jedním z osmi střelců nevídaného nedělního večera v KV Areně byl i Michal Vachovec, který publikum zaujal chladnokrevným zakončením. Dvacetiletý karlovarský odchovanec měl přitom v nohou sobotní utkání MHL, ve kterém gólem a nahrávkou pomohl zdolat Junosť Minsk. „Byl to povedený víkend. Vítězství je krásné, ať je to v juniorech nebo v áčku," radoval se po nedělním utkání.

Michale, které utkání pro vás bylo náročnější?

Samozřejmě že za A-mužstvo. Hokej byl rychlejší, protihráči silnější… Ale musím říct, že v obou zápasech se mi hrálo dobře.

Budějovicím jste vstřelili stejně gólů jako za předešlých 7 zápasů dohromady…

Budeme doufat, že nám to vydrží. A že se nebude střelecky prosazovat pouze lajna KPZ, jak ji fanoušci nazývají. Snad nám zápas s Budějovicemi pomůže, abychom se celkově jako tým zvedli a poráželi soupeře.

Věnovali jste se koncovce v přípravě na zápas?

V tréninku jsme se na střelbu skutečně zaměřovali, abychom dávali co nejvíc gólů. Když nebudeme dávat góly na tréninku, tak v zápase to těžko přijde samo od sebe. Takže jsme na tom pracovali.

Co konkrétně jste trénovali?

Všechno možné. Střelu z první, rychlou střelu, nájezdy. Prostě celkově všechny druhy koncovky.

Vraťme se k vaší gólové situaci…

Vystřelil náš bek a puk se odrážel od nohou. Stál jsem před brankou a nakonec se to odrazilo ke mně. Počkal jsem si, až gólman trochu padne, protože jsem viděl, že tam má lapačku, a pak jsem ho přehodil.

Zakončil jste chladnokrevně. Jako byste proti Minsku načerpal sebevědomí…

Myslím, že nějaké jsem už posbíral. Samozřejmě jsem rád, že mi to tam spadlo a že jsme s áčkem vyhráli.