Domácím vyšel parádně vstup do utkání. Již po 35 vteřinách skóroval Vildumetz. Hostům se ale podařilo v polovině první části hry dvěma brankami během třiceti vteřin otočit skóre. A to mohlo být na hostující střídačce ještě veseleji. V přesilovce Baníku totiž ujel Černý, ale jeho brejk naštěstí zastavil hlavní sudí Kadeřábek, který viděl podražení hostujícího hráče ještě v obranném pásmu Baníku.

V posledních třech minutách třetiny měli domácí velkou příležitost k vyrovnání, kdy hráli téměř celou dobu ve dvojnásobné početní výhodě, a se sirénou také dlouhou přesilovku využili, když na 2:2 srovnával Schildhabel.

Na začátku druhé části baníkovci dohrávali početní výhodu z první dvacetiminutovky, ale bez využití. Naopak po jejím skončení předvedli hosté rychlý kontr a znovu vedli. Po necelé minutě však po obléhání kladenského brankoviště opět srovnal Vildumetz 3:3. Remízový stav ale nevydržel ani tři minuty. Ve 27. minutě po tlaku v obranném pásmu Baníku hosté znovu strhli vedení na svou stranu. A ve 34. minutě potom Kladenští zvýšili krátce po své nevyužité přesilovce již na 3:5.

Za toho stavu také mužstva naskočila do poslední třetiny. Baníkovci se snažili o zvrat. K tomu jim však nepomohly ani tři přesilové hry. A když v čase 56:32 putoval na trestnou lavici opět hráč Kladna, trenér Sokolova Milan Čejka zkusil svou oblíbenou variantu a podepřel přesilovku odvoláním brankáře. Baníkovci však po buly rychle ztratili kotouč a hostující hráč ho po pouhých deseti vteřinách hry dovezl do domácí klece. Kladno si tak výhrou zajistilo postup do extraligy a tomu také odpovídala pozápasová radost týmu.

HC Baník Sokolov - HC PZ Kladno 3:6 (2:2, 1:3, 0:1).

Branky: 1. Vildumetz (Schildhabel, Baxa), 20. Schildhabel (Pastier), 24. Vildumetz (Baxa, Schildhabel).

Rozhodčí: Kadeřábek Peutlschmid, Krenkel. Vyloučení: 4:9, navíc hosté 2x 10 min. OT.

Sokolov: Langmaier Chládek, Prachař, Pastier, Pajk, Salajka, Vávra Vildumetz, Baxa, Schildhabel Salva, Juránek, Kurfürst Trofimov, Hauzr, Šesták.