K týmu se po návratu z mistrovství světa připojil trenér Karel Mlejnek. „Mužstvo začalo trénovat 20. května pod vedením našeho nového asistenta Petra Holejšovského. Někteří hráči dostali po domluvě individuální plán, je to ale kontrolované, kluci se připraví určitě svědomitě,“ věří hlavní kouč hornického celku.

Hráče Baníku čeká klasická příprava. „Teď pracujeme především na silových schopnostech, samozřejmě jsou s tím spojené také rychlostní schopnosti. To je naše priorita,“ přibližuje Mlejnek.

V Sokolově se trénuje jednou denně. „V pondělí večer a od úterý do pátku potom v brzkých dopoledních hodinách, tréninková jednotka trvá většinou dvě hodiny,“ nechává nahlédnout do rozvrhu trenér nováčka Chance ligy.

Horníci se budou připravovat do 28. června. „Následovat bude volno s individuálním programem a znovu se potom s hráči setkáme 22. července, kdy budeme další dva týdny pracovat na suchu, týden v Sokolově a týden strávíme na soustředění na Božím Daru. Na led vyjedeme 4. srpna,“ vypočítává Karel Mlejnek. Ten může být zatím s přístupem hráčů spokojen. „Pracují velmi svědomitě,“ říká na závěr.