Nezdolná víra ve své síly nakonec slavila úspěch. I proti tak silnému soupeři. Na sérii se podíváme s koučem Baníku Karlem Mlejnkem.

Rozhodující duel, špatný začátek, ale…

Do dnešního utkání jsme chtěli nastoupit aktivněji než v předchozím domácím utkání. Bohužel nás v tomto snažení zabrzdil první inkasovaný gól. Ale pak i v průběhu první třetiny jsme byli aktivnější než v minulém domácím zápase. Věřili jsme tomu, že můžeme soupeře udolat věcmi, ke kterým jsme hráče nabádali.

Baník znovu předvedl obrat, již potřetí v sérii.

Zápas byl samozřejmě emočně hodně vypjatý, ale opravdu klobouk dolů před našimi hráči, kdy už třetí utkání dokázali smazat ztrátu. Ať už to bylo doma, kdy prohrávali o dva góly, ve Vrchlabí, kdy dokázali otočit zápas, který prohrávali o dva góly, a dnes to znovu dokázali otočit. A to si myslím, že už něco vypovídá o tom, jaký tady máme tým, bojovníky a kluky, kteří pracují srdcem.

Před finále zpátky na zem.

Věřím tomu, že naše cesta ještě nekončí. Na druhou stranu, my půjdeme do další série extrémně pokorně, samozřejmě s velkou dávkou sebevědomí.

O Vrchlabí…

Sportovně musím uznat, že soupeř měl vysokou herní kvalitu. Tento tým se změnil příchodem Jardy Bednáře, Jardy Hlinky, který nemohl nastoupit, Jana Bergera, Radka Pilaře či Martina Vágnera. To všechno jsou hráči, kteří hráli první ligu nebo extraligu. Ať je to, jak je to, tak například Jarda Bednář s Janem Bergerem odehráli loni celé play-off v extralize za Hradec Králové. A to byli extrémně nebezpeční hráči.

Co rozhodlo o výhře?

Je to velká odměna pro naše kluky, že jsme dokázali přes takové hráče postoupit. Myslím, že celá série byla velmi vyrovnaná, ale na naší straně rozhodlo to, co někdy play-off rozhoduje, tedy připravenost týmu, a na prvním místě bych vyzdvihl odhodlání a srdce našich hráčů.