Ten se k hokeji dostal již v raném věku, a i přes velké rozhodování u něj zůstal alespoň v roli rozhodčího. „Již v útlém věku, a to ve čtyřech letech, jsem začal hrát hokej. Jenže poté v patnácti letech přišlo na pořad rozhodování, jestli jít cestou hokejové kariéry, která ale nebyla moc jistá, nebo si vybrat vzdělání. Já si vybral druhou možnost, ale jsem rád, že jsem tak udělal. Nicméně láska k hokeji mi zůstala, když jsem se po vzoru mého kamaráda vrhl ve svých šestnácti letech na rozhodcovskou kariéru," ohlédl se za svým zlomovým rozhodnutím Suchý.

Mladičkého rozhodčího však mohou znát i fanoušci karlovarské HC Energie. „V rámci rozhodcovské profese jsem také hlasatelem extraligy ledního hokeje týmu HC Energie Karlovy Vary, i když jsem se k tomu dostal prakticky náhodou, když jsem dostal možnost dělat hlasatele v mládežnických kategoriích a postupem času se dostal až k extralize," chlubil se Suchý.

Karlovarský mladík však nezahálí ani mimo ledovou plochu. „Mým dalším koníčkem je profesionální hraní počítačových her, takzvaný progaming, a s ním i spojené navštěvování herních akcí či veletrhů," odtajnil mladíček v pruhovaném dresu.

Ale zpět k hokeji, sám ví, že se vydal na hodně trnitou cestu, jelikož role rozhodčího je hodně nevděčná. „Mohu potvrdit, že speciálně na českém působišti se jedná o nevděčnou roli. Pokřikování, zpochybňování výroků je jen slabý odvar z toho, co si rozhodčí během utkání vyslechne. Sice pískám rád, ale občas co fanoušci během zápasu předvádí, je neúnosné. Rozhodně pozice sudího není jen tak pro každého, jelikož člověk se slabší povahou by měl určitě problémy. I já jsem měl krušné začátky, ale postupem času jsem se naučil ignorovat nelichotivé výroky a vždy se snažím odvést maximální, to jest stoprocentní výkon," poukazoval Suchý.

Každý sportovec, ale i rozhodčí má svůj velký sen. Ani Suchý na tom není jinak. „Mým největším snem je, aby se ze mě v budoucnu stal extraligový rozhodčí. Nejen pro kvalitu soutěže, ale především proto, že se jedná o naprostý vrchol rozhodcovské kariéry, ale vím, že mě čeká ještě hodně práce. Dále bych chtěl dělat žurnalistiku, tak uvidíme jak vše nakonec dopadne," dodal závěrem Suchý.