Jak již bylo oznámeno, partnerem Baníku pro sezonu 2023/2024 je HC Energie Karlovy Vary. Před sezonou z tohoto klubu dorazilo několik mladých hráčů, kteří bojují o místo v sestavě. V dnešním zápase na Slavii, který v Praze odstartuje v 17.30 hodin, se poprvé představí i mládežnický reprezentant Samuel Šmajda, který se do hry vrací po zranění. V rámci tzv. Development programu za Baník již nastupují Petr Hamalčík, David Tureček či Adam Křemen. Naopak v rámci spolupráce za Karlovy Vary v přípravě nastoupila čtveřice David Tureček, Martin Weinhold, Jaromír Kverka a Vojtěch Tomeček.

V úvodních přípravných zápasech pak sokolovskému týmu vypomohli i junioři karlovarské Energie Radim Handl a sokolovští odchovanci Matyáš Beran a Robert Šlechta. Nutno podotknout, že tito mladíci zanechali velmi dobrý dojem. Počínaje zápasem na Slavii se však v sestavě Baníku začnou objevovat i zkušenější hokejisté z kádru extraligové Energie. Jako první se představí Dalimil Mikyska a Ondřej Procházka.

Prvně jmenovaný obránce Dalimil Mikyska není fanouškům sokolovského hokeje nikým neznámým. V Baníku již působil v sezonách 2020/21 a 2022/23. Čtyřiadvacetiletý bek patří mezi hokejisty, kteří nastoupili v extralize v nejmladším věku. Kromě Karlových Varů působil v nejvyšší sezoně také v Brně a na svém kontě má již 165 extraligových startů.

Druhým novicem v dresu Baníku bude Ondřej Procházka, pro kterého to po zranění bude vůbec první utkání v nové sezoně. Pětadvacetiletý odchovanec sparťanského hokeje byl v posledních sezonách výraznou osobností Chance ligy. V uplynulém ročníku se Procházka stal nejproduktivnějším hráčem Litoměřic a v bodování celé Chance ligy skončil na sedmém místě. I to mu vyneslo angažmá v extraligových Karlových Varech. Ondřej Procházka dosud v nejvyšší soutěži nasbíral 16 startů v dresu Sparty Praha a Kladna.

Oba hráči by dnes měli být výrazným posílením sokolovské sestavy, která v následujících zápasech může přivítat další hráče karlovarské Energie, ti by nyní měli rotovat mezi oběma kluby.