Téměř po deseti letech se vrátil Radim Rulík na střídačku sokolovského zimního stadionu. V listopadu 2003 vedl spolu s Miroslavem Hořavou na hornickém ledě v extraligovém utkání hokejisty Karlových Varů proti pražské Slavii. Teď stál na lavičce Baníku Sokolov v druholigovém duelu s Jindřichovým Hradcem.

Pane Rulíku, pamatujete si na svůj poslední zápas tady?

Je to návrat po mnoha letech. Nevybavuji si to úplně přesně, ale myslím, že jsme tady tenkrát prohráli (Energie podlehla Slavii 1:3 pozn. autora).

Co říkáte na dnešní atmosféru?

Atmosféra byla dobrá. My se budeme snažit lidi do hlediště přitáhnout. Bude samozřejmě záležet jenom na nás, jak budeme hrát, jaké výkony budeme podávat. Věřím, že si najdou cestu na hokej i ti, kteří třeba dneska nepřišli.

Pojďme k dnešnímu zápasu a dění na samotném ledě…

Nebylo to jednoduché utkání, byl to zkušený soupeř. Dvě třetiny jsme měli jednoznačnou střeleckou převahu, ale nepodařilo se nám vstřelit více než dvě branky, a hosté tak byli tím pádem pořád ve hře.

Ve třetí třetině ale nakonec přišel důležitý třetí gól…

Soupeř začal trochu riskovat, otevřel hru a snažil se vyrovnat. Zvýšení na 3:1, to byl důležitý moment, přestože jsme potom ještě inkasovali na 3:2, tak jsme to již uhráli a zaslouženě vyhráli.

Byl to ten rozhodující moment v celém utkání?

Těch momentů bylo více, ale určitě nás také podržel gólman. Ve třetí třetině měl několik excelentních zákroků.

Druhá liga je pro vás osobně novinkou, jak se zatím díváte na její úroveň?

Myslím, že jsme zatím hráli s dobrými mužstvy. Ve všech týmech jsou zkušení hráči, kteří mají něco odehráno. Například dnes to byl Standa Jasečko, se kterým jsme byli společně v Plzni. To jen tak namátkou, takovýchhle hokejistů se najde ve druhé lize daleko více. My máme mladé mužstvo a pro kluky to bude velká zkušenost, protože některé celky nemají vůbec špatné týmy.

Spokojen můžete být zřejmě s dnešním nasazením a bojovností svých svěřenců…

Ano. Kromě posledních deseti minut, kdy soupeř otevřel hru, jsme byli u puku po padesát minut dříve. Až na pár chyb, které se samozřejmě stanou je to hokej, jsme i koncovku zvládli a jsme samozřejmě rádi, že jsme první body doma udělali.