Po většinu zápasu se Energie snažila ztéct branku Michaela Valenta, který měl více práce než Lukáš Sáblík. Přesto odešla s prázdnou.

Na začátku třetí třetiny Energie prohrávala už o čtyři branky. „Myslím si, že my jsme Mladou Boleslav tlačili a ona dávala góly. Párkrát nám ujeli a dokázali se prosadit. My jsme se do nich tlačili, ale nebyli jsme produktivní. Z toho pramení ten výsledek,“ začal se Marek Melenovský ohlížet za utkáním.

Zlomových okamžiků bylo v utkání několik. Petr Kumstát v první třetině ujel obráncům ve vlastním oslabení, ale brankáře Valenta nepřekonal.

Další rozhodující momenty se udály na začátku třetí části, když svěřenci Josefa Palečka dvakrát inkasovali. „První třetina skončila bez branek. To že branku z brejku nedáme, to se prostě někdy stane. Mysleli jsme si, že je po první třetině skřípneme, ale naopak jsme inkasovali. To asi byl ten zlom v zápasu,“ pokračoval forvard druhé formace Energie. Podle Marka Melenovského, to byla největší chyba. „Kdybychom hráli déle bez branek, tak by soupeř znervózněl a musel by více otevřít obranu. Pro nás by to bylo dobře, protože bychom se dostávali do brejků. To se ale nestalo,“ pokračoval.

Když se prosadil domácí Macho ve 46, minutě, tak na ukazateli skóre svítilo 4:0. Přesto to svěřenci Josefa Palečka nezabalili a rychle snížili na 4:2. „Ve vzduchu visel náš třetí gól. Kdybychom ho dokázali dát, tak to mohlo být všechno jiné. Mladá Boleslav si už dvoubrankový náskok podržela. Teď už s tím nic neuděláme. Musíme na to zapomenout, protože máme doma další utkání,“ dodal.