Sokolov zažil ve Znojmě hodně nepovedenou úvodní třetinu. V deváté minutě načal hosty ze západu Čech gólově Jakub Jenáček, poté následovaly dvě slepené branky do sítě hostů v patnácté minutě z holí Dominika Tejnora a Radima Matuše. Vzápětí ale navrátil baníkovce zpět do zápasu kontaktní brankou Vojtěch Tomeček.

„Úvodních sedm minut to mělo ještě nějaké měřítko, ale poté přišly nedůslednosti v obranném pásmu, kde jsme inkasovali ze situací, na které jsme si chtěli dávat pozor a měli v nich být silní. Následně přišel ještě rychlý třetí gól,“ zklamaně řekl k první třetině Mariška.

Po změně stran vsítil druhou branku Vojtěch Tomeček a následně využitou šancí Tomáše Vracovského Baník dokázal Znojmo gólově docvaknout. „Jsem rád, že tým nesložil zbraně, vrátil se do hry a vyrovnal,“ těšilo kouče Sokolova. Spokojenost mu však dlouho nevydržela, když Znojmo těsně před koncem druhé třetiny odskočilo jeho týmu po trefách Tomáše Svobody a Pavla Jenyše na 5:3.

HC Baník Sokolov. Ilustrační foto.
Hit Chance ligy přinesl v Sokolově těsnou výhru Prostějova

„Následovala naše nedisciplinovanost, ať už osobní nebo herní, kdy následně nám domácí opět odskočili,“ neskrýval zklamání Mariška. V poslední části pojistil mančaftu z města nad řekou Dyjí tříbodový zisk v pětačtyřicáté minutě Martin Šťovíček.

„Mě mrzí, že jsme nepodali jistější výkon a udělali opravdu mnoho chyb. Víme, že máme sílu obracet zápasy, už jsme to ve Znojmě jednou ukázali, ale nelze to takhle praktikovat pořád,“ poukazoval Mariška a závěrem doplnil: „Domácí zaslouženě berou všechny tři body.“

Sokolovské hokejisty čeká další zápas v Chance lize ve středu 31. ledna, kdy přivítají na svém stadionu ve 44. kole od 18.00 hodin pražskou Slavii, tedy předposlední celek tabulky.

HC LERAM Orli Znojmo – HC Baník Sokolov 6:3 (3:1, 2:2, 1:0). Branky a nahrávky: 10. Jenáček (Tejnor, Hruška), 16. Tejnor, 16. Matuš (Kratochvíl, Bukač), 37. Svoboda (Zahradníček, Šťovíček), 38. Jenyš (Svoboda, Šťovíček), 45. Šťovíček (Bukač) – 18. Tomeček (Kverka), 28. Tomeček (Kverka, Vracovský), 36. Vracovský (Rohan). Rozhodčí: Barek, Grygar – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1252. Znojmo: Groh – Zahradníček, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Tejnor, Remta – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Kratochvíl, Hruška, Matuš – Sklenář, Čermák, Adámek. Sokolov: Hamalčík (16. Michajlov) – Rohan, Niko, Bulka, Weinhold, Mlčák, Tureček, Dorot – Vracovský, Kverka, Tomeček – Osmík, Přikryl, Bernovský – Adamec, Vrdlovec, Křemen – Kysela, Rohan, Novotný.