Domácí se museli opět vyrovnávat s nízkým počtem hráčů, jejich soupiska včetně dvou gólmanů čítala pouhých 14 jmen, zatímco favorit dorazil komplet a mohl hrát v poklidu se třemi pěticemi plus náhradníky v záloze.

První šanci sice měli domácí po průniku kapitána Pavla Kuběny, který se před svým angažmá v zámoří zřejmě představil fanouškům Baníku naposledy, jenže jinak duel nezačal pro hornický celek příliš dobře.

Již ve druhé minutě putoval na trestnou lavici Krejsa, poté co o něj smolně zakopl couvající hráč soupeře, a Kolínští nabídnutou výhodu po necelé minutě zužitkovali Morkesem – 0:1. Navíc v 6. minutě zvýšil na 0:2 Jankovský.

V tuto chvíli to vypadalo na pořádný debakl Baníku, tím spíše, že se další dlouhé minuty hrálo převážně v domácím obranném pásmu. Ale hornická defenziva v čele s dobře chytajícím Fečem odolávala. A k tomu se ve 13. minutě podařilo Sýkorovi snížit při končící dvojnásobné přesilové hře na 1:2.

Srdnatý výkon sokolovského výběru držel skóre na dostřel až do třetí třetiny. V jejím úvodu se stav znovu změnil, když nejprve upravil na 1:3 Barták a ve 48. minutě potom stanovil konečný stav Zumr – 1:4.

Žádná „nakládačka s dvouciferným skórem, jak bylo před zápasem avizováno, se tedy nekonala. S lídrem soutěže podali sokolovští hráči bojovný výkon, uhráli přijatelný výsledek. Za své počínání ostatně sklidili baníkovci uznání svých věrných v ochozech.

HC Baník Sokolov – SC Kolín 1:4 (1:2, 0:0, 1:2).

Branky: 13. Sýkora (Říha) – 3. Morkes (Jankovský, Zumr), 6. Jankovský (Zumr), 42. Barták (Kadlec), 48. Zumr (Morkes, Voženílek).
Rozhodčí: Hlinka (Litvínov) – Belko (Karlovy Vary), Havelec (Sokolov), Delegát: Sentenský. Vyloučení: 7:7, navíc Truhlář (SOK) a Ježek (KOL) – 10 min. osobní trest za nesportovní chování. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 455.
Sokolov: Fečo – Říha, J. Truhlář, Binias, Priškin, Michálek – Kašpar, Račanský, Kuběna, Jirušek, Sýkora, Krejsa, Pfister. Trenér: Carvan. Kolín: Moravec – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Barták, Kulhánek – Veselý, Semirád, Malý, Zumr, Jankovský, Morkes, Jiří Kadlec ml., Jiří Kadlec st., Ježek, Navrátil. Trenér: Seidl.