Vloni stál proti Baníku jako brankář Litoměřic. A nebylo to poprvé… Když horníci před třemi lety mířili ve druhé lize za postupem do Chance ligy, byl na druhé straně ledové plochy také. Jako gólman Klatov. Povedlo se mu dokonce vychytat proti tehdejšímu lídru soutěže jednu výhru.

Teď se rodák z Plzně Adam Beran hlásil v Sokolově. V novém působišti.

Zdejší zimák ale dobře zná. Nejen jako soupeř. „Sokolovu jsem občas vypomáhal už v mládeži, takže nepřicházím do neznámého prostředí,“ prozrazuje 21letý brankář.

Jeho hokejová cesta totiž vedla již v mladším dorostu z Třemošné do Karlových Varů, kde zůstal až do juniorského věku. „Strávil jsem tam čtyři roky,“ potvrzuje Adam Beran.

Jak se dostane „Plzeňák“ právě do lázeňského města? „Na Karlovy Vary jsem měl velmi dobré reference od bratra a v době, kdy jsem přestupoval, se tady hrála ještě juniorská MHL, která mě velmi lákala,“ vysvětluje nadějný gólman, jak došlo k trochu netradičnímu přesunu.

Teď se tedy vrátil o kousek vedle. „Zavolal mi pan trenér Hamara, že hledá gólmana, který v Sokolově bude působit celou sezonu. Představil mi koncept, jakým funguje organizace v Sokolově, který mě zaujal,“ popisuje Adam Beran, jak probíhal přestup do Baníku.

Nový gólman Sokolova se nemusí v kabině se všemi seznamovat. „Spoustu kluků znám, třeba s Honzou Strejčkem, Františkem Klejnou a Vojtěchem Kropáčkem jsem působil v Litoměřicích,“ přibližuje Adam Beran.

Zatím může být na nové adrese spokojen. „Podmínky jsou super, šatna vypadá jako nová, na zimním stadionu jsou možnosti regenerace. Velké plus je, že máme kondičního trenéra,“ pochvaluje si.

Zároveň si Adam Beran povšiml, že se hokej v Sokolově stále posouvá dopředu. „V postupové sezóně Baníku jsem chytal za Klatovy, takže vidím, jak jde organizace pořád nahoru. Vím, že zde hokej oslavil 75 let,“ předestírá své vědomosti o Baníku.

Sám má Adam Beran jasný cíl. „Vyhrát co nejvíc zápasů, ve kterých dostanu příležitost, a dotáhnout tým co nejdál,“ hlásí odhodlaně.

Závěrečný vzkaz si nechal pro příznivce žluto-černých barev. „Nemůžu se dočkat fanoušků na stadionu, až udělají pořádnou atmosféru, tak jak to umí,“ uzavírá rozhovor.