Baník stoupá tabulkou vzhůru. Sokolovští hokejisté vyhráli poslední tři své zápasy, naposledy získali tři body na ledě Klatov (4:1), což bylo vůbec první tříbodové vítězství v letošní sezoně na ledech soupeřů. „Bylo to hodně náročné. V Klatovech je velké hřiště, domácí jsou na tom bruslařsky dobře. Další věc je, že se jim v poslední době moc nedařilo a chtěli to napravit," vypočítává trenér Baníku Rostislav Kurfürst.

Jeho svěřenci ale zápas znovu zvládli.  „Říkali jsme si, že musíme konečně také venku zabrat a vyhrát.  Ukáznění jsme sice moc nebyli – měli jsme hodně vyloučených, ale v oslabení jsme  odehráli až na jednu výjimku solidně. Hráli jsme dobře dozadu, dařilo se nám i směrem dopředu, kluci celkově plnili, co jsme si řekli," pokyvuje spokojeně sokolovský kouč.

Horníkům se dařilo využívat šance, tři branky dali ve hře, čtvrtou potom již téměř tradičně do prázdné soupeřovy branky, ten v závěru zkoušel za stavu 1:3 svou přesilovku umocnit odvoláním brankáře a posláním šestého hráče do hry. „Ani bruslařsky nás nezaskočili, nepřehráli," doplňuje Kurfürst.

Dnes od 18 hodin čeká baníkovce po sérii zápasů s celky z popředí tabulky mužstvo ze suterénu skupiny Západ, poslední Milevsko. Jasná záležitost a snadná výhra Baníku? Ani náhodou. Za vše mluví pohled na poslední tři utkání Jihočechů. V domácím prostředí udolali v samostatných nájezdech Klášterec, v Klatovech prohráli po velkém boji 5:4 a vzápětí si spravili chuť s Jabloncem, který porazili doma 6:3. „Už jsme s hráči měli pohovor. Třikrát jsme vyhráli, ale musíme zůstat při zemi, být nadále pokorní. Musíme být od začátku soustředění, Milevsko nesmíme podcenit, " upozorňuje důrazně trenér Sokolova.

Baník nastoupí do utkání ve stejné sestavě jako v Klatovech, jedinou změnou je návrat již uzdraveného Kocka.