To se jen tak nevidí. Ve středečním zápase Chance ligy padlo na sokolovském zimním stadionu celkem 17 branek. K potěšení fanoušků Baníku především do klece Litoměřic. Horníci tak zvládli i druhý zápas ligy za tři body.

O osudu utkání hodně napověděla první třetina, kterou domácí vyhráli po třech využitých početních výhodách 4:0. „Začátek jsme neměli úplně ideální, potom jsme ale zlepšili pohyb a donutili soupeře k faulům. To nám pomohlo, přesilovky nás hodně nakoply,“ líčí sokolovský kouč Tomáš Hamara.

Na začátku druhé části hosté snížili, další jejich šanci ale vychytal Cichoň v brance Baníku a otěže utkání se vrátily natrvalo do rukou domácího celku.
Na straně Sokolova se ukazatel vstřelených branek zastavil na čísle 12. Dali jsme hodně gólů, měli jsme s tím problémy celou přípravu. Konečně jsme se tlačili do brány, snažili jsme se ze všeho zakončit a vycházelo nám to,“ popisuje trenér Baníku.

Parádní hokejové představení. S pěti obdrženými brankami ale spokojenost vládnout nemůže. „Dostat doma pět gólů je hodně, je to trochu zbytečné, ale na druhou stranu je těžké za stavu 7:2 udržet u hráčů plnou koncentraci, ale musíme se z toho poučit a být zodpovědnější,“ nabádá Tomáš Hamara.

V sokolovské sestavě vypomohli obránci Mikyska z Karlových Varů a Houdek z Plzně. V útoku se potom představila osmnáctiletá posila ze zámoří Michal Gut.

V sobotu čeká Baník utkání na Slavii Praha.