Oba celky nejdou do zápasu právě s chvályhodnou bilancí. Kadaňští Trhači jsou poslední se ziskem jednoho bodu a sokolovský Baník na tom není o nic lépe. Horníci zatím vydolovali z Chance ligy tři body a patří jim předposlední příčka.

Kadaň pod vedením manažera Petra Klímy, bývalého československého reprezentanta, který odehrál téměř 800 zápasů v NHL, se ale se svou pozicí nechce smířit a horečně posiluje kádr. V Sokolově tak bude moct využít služeb dvojice útočníků, nastoupit může Polák Pawel Zygmunt a sparťanský Jakub Wojnar.

Naproti tomu Baník žádné posílení nechystá. „Věříme naší cestě, že je správná a že nám naše trpělivost přinese body,“ je přesvědčen kouč Karel Mlejnek.

Baníku doposud chyběla pouze lepší třetí třetina. V šesti z předchozích osmi duelů totiž Sokolovští po dvou třetinách drželi nerozhodný stav, nebo vedli. Nakonec v poslední dvacetiminutovce o body přišli. „To je zatím náš největší problém. Nikdy se nám nepodaří hrát celých šedesát minut. Vždy tam máme nějaký výpadek – a to nás stojí body,“ dobře ví sokolovský kapitán Tomáš Rohan.