Duel posledních dvou týmů, které v letošní sezoně druhé hokejové ligy neokusily hořkost porážky, viděl ve středu sokolovský zimní stadion. Formě obou mužstev odpovídala i předváděná hra, k vidění byl nadprůměrný hokej. A pořádné drama, v němž byli nakonec úspěšnější domácí. Sokolov Tábor 4:2.

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, kteří přicestovali na hornický led s cejchem vedoucího týmu soutěže. Ve 4. minutě sice domácí dostali výhodu přesilové hry, ale tu Jihočeši přestáli bez újmy a v 7. minutě po zaváhání sokolovské defenzivy poprvé udeřili Matušíkem 0:1.

Domácí postupně srovnali krok. A stejně jako hosté si připravili několik šancí. Tu největší při svém oslabení ve 12. minutě, přečíslení tři na jednoho však zhatil povedený zákrok táborského beka. V závěru první části hry potom přišla další příležitost na dotažení jednobrankového manka. Téměř dvě minuty trvající přesilovka 5 na 3. Tu Baník nevyužil, ale v končící výhodě jednoho muže nouzové nahození Martina Rohana ze vzduchu sklepl do táborské branky Vrána. 42 vteřin před první sirénou tak bylo srovnáno 1:1.

Pravá hokejová bitva pokračovala ve druhé třetině. Po několika příležitostech před oběma brankami a nevyužitých přesilových hrách vygradovala v jejím závěru, kde se lámalo prakticky celé utkání. Jasný faul hostujícího Barbory na domácího hráče u hrazení hlavní sudí, který se sám přimotal do souboje, vidět nemohl při uhýbání byl otočen zády. Po poradě s čárovým však přece jen poslal hříšníka v čase 38:13 na trestnou lavici.

A Táboru začala černá chvilka. Po sedmnácti vteřinách početní výhody si totiž domácí obránce Schusser po své první nepovedené střele znovu srovnal kotouč na holi a soustředěně ho poslal do prakticky prázdné klece Jihočechů rozhozená defenziva Tábora v čele s gólmanem Klestilem reagovala na první střelu, na druhou se již vrátit do pozic nestačila 2:1.

Nervy hostů byly na pochodu. Ještě ve 39. minutě Jihočeši srazili nekompromisně domácího gólmana Hrušku, který vyjel daleko za kruhy uklidit puk před dojíždějícím útočníkem hostí. Po drobné strkanici se opět hrálo.

Za další půlminutu, v čase 39:30, však emoce propukly znovu naplno. Po ostrém nedovoleném zákroku na domácího Nováka se v rohu ledové plochy strhla hromadná bitka, z níž vykrystalizoval souboj jeden na jednoho, sokolovský Švec versus táborský Krätzer. Domácí borec měl v pěstní přestřelce jasně navrch, soupeři ještě stačil přetáhnout dres přes hlavu a za své počínání sklidil bouřlivý aplaus řádně rozvášněného publika, které vstoupilo do hry již v průběhu prostřední dvacetiminutovky mohutným skandováním Baník, Baník. To ale nebylo vše.

Oba aktéři odešli do kabin s tresty do konce utkání, ale z ledu putoval za svůj předchozí faul i hostující Zayml, a tak domácí dohrávali druhou třetinu v početní výhodě a tu opět zúročili. Čas na světelných tabulích sice nekompromisně ukrajoval z času do konce druhé části, necelých devět vteřin před jeho vypršením však ochozy znovu vybuchly nadšením. Martin Rohan poslal z modré čáry přihrávku před svatyni Tábora na Kuběnu, který pěknou tečí přizvedl kotouč pod víko 3:1.

Ve třetí třetině domácí díky vlastní aktivní hře a několika dalším výborným zákrokům Hrušky drželi až do 53. minuty dvoubrankové vedení. Poté se ale hostům podařilo Heršálkem snížit na rozdíl jediné branky 3:2. A mohlo být ještě hůře, střelu Maříka ale zastavila horní tyčka sokolovské branky.

Drama vrcholilo.

Tábor se chystal na odvolání brankáře, sokolovští hráči ale drželi hosty na uzdě. Jejich snahy o vyrovnání nakonec utnul 53 vteřin před koncem Csamangó, který vyvezl kotouč po pravé straně a po přejezdu modré čáry ho napálil do branky Tábora 4:2.

Vyrovnaný duel převážila na domácí stranu zřejmě větší bojovnost a touha po výhře.

V sobotu zajíždějí sokolovští hokejisté na led Řisut.

Hodnocení trenéra Mikuláše Antonika čtěte vsobotním papírovém vydání Sokolovského deníku.

HC Baník Sokolov - HC Tábor 4:2 (1:1, 2:0, 0:1).

Branky: 20. Vrána (Rohan M.), 39. Schusser (Vaněk, Flek), 40. Kuběna (Rohan M., Švec), 59. Csamangó - 7. Matušík (Boháč, Mařík), 53. Heršálek.

Rozhodčí: Orlický-  Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:7, navíc Švec (Sokolov) a Krätzer (Tábor) 5 + do konce utkání. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 900.

Sokolov: Hruška - Prošek, Kvapil, Přindiš, Rohan M., Schusser, Gombár, Novák, Troška Sýkora, Dobřemysl, Švec, Flek, Vrána, Vaněk, Kuběna, Tvrdek, Csamangó, Říha, Račanský. Trenéři: Mikuláš Antonik, Jan Michna.

Tábor: Klestil - T. Černý, Havran, Semrád, Hlaveš, M. Dvořák, Heršálek, Hájek Kelner, Mrkvička, Seidl, Krätzer, Boháč, Matušík, Mařík, Zayml, Barbora, Pechánek. Trenér: Tomáš Matušík.