Po utkání v Kadani předvedli hokejisté Baníku Sokolov pořádně bláznivou koncovku také na ledě vedoucí Poruby.

Horníci nezačali v Ostravě zrovna nejlépe. Ve druhé třetině prohrávali 3:0, ve 45. minutě ještě stále svítilo na tabuli skóre 4:1. „Ze začátku se to nevyvíjelo úplně nejlíp, měli jsme zbytečná vyloučení. To si myslím, že Porubu nakoplo, a odskočili nám,“ popisuje sokolovský obránce Jan Pohl.

Baníkovci ale nesložili zbraně. „Říkali jsme si, že musíme hrát bez faulů, protože ve hře pět na pět to bylo vyrovnané,“ přibližuje zkušený třicetiletý bek Západočechů.

A hokejový bůh poctivou práci horníků na ledě odměnil. Sokolov dokázal šest vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnat a v nastavení po devíti vteřinách urvat i druhý bod.

K obratu výrazně dopomohl právě Jan Pohl. Ve 30. minutě snižoval na 3:1, v 59. minutě na 4:3. U dvou gólů, včetně vítězného v prodloužení, zapsal asistenci.

„Osobní statistiky jdou mimo. Jsem rád, že mi to tam spadlo, ale důležité je, že jsme to nezabalili a ukázali jsme, že jsme schopní otočit zápas i s tak kvalitním týmem. Pořád jsme tomu věřili a šli si za tím. Je dobré, že vyhráváme, ale musíme být pokorní a pořád pracovat. Máme teď před sebou velkou porci zápasů, tak se musíme soustředit na každý další zápas a pokračovat tak dál,“ řekl po zápase pokorně.