O osudu utkání rozhodla druhá třetina, během které Sokolov vstřelil dvě branky, když hosté dokázali korigovat skóre až v závěrečné 60. minutě. „Od začátku jsme plnili plán, se kterým jsme do zápasu šli. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli,“ hodnotil domácí vítězství sokolovský trenér Martin Štrba.

První třetina přinesla několik zajímavých momentů, ale ukazatel skóre se měnil až ve druhé dvacetiminutovce, a to ve 33. minutě při hře čtyři na čtyři, když Martin Rohan narýsoval parádní přihrávku Martin Rohan, kterou do branky uklidil František Lukeš.

Viktor Hübl a František Lukeš budou od pondělí vypomáhat v Chance lize Baníku Sokolov.
Oslabený Sokolov v Šumperku na body nedosáhl, nově mu vypomohou legendy!

„Rohy mi to tam krásně hodil,“ narážel František Lukeš, na svou premiérovou trefu v dresu Sokolova. Podruhé se fanoušci Baníku radovali ze vstřelené branky ve 36. minutě, kdy měli domácí výhodu přesilové hry, kterou využili po čtrnácti vteřinách, když Jaromír Kverka našel na brankovišti Stanislava Vrhela, který poslal Baník do dvoubrankového vedení. Ve třetí periodě šli hosté za kontaktní brankou, tu se jim podařilo vstřelit až v závěrečné minutě při hře bez brankáře, kdy snížil na rozdíl jediné branky Doktor. Zbylých dvaadvacet vteřin už si baníkovci pohlídali a urvali tak tři důležité body.

„Plnili jsme pokyny trenéra, dobře jsme napadali, dobruslovali, beci hráli výborně,“ chválil si výkon celého týmu Lukeš, který tak musel v Chance lize přeřadit na vyšší rychlostní stupeň.

„Druhá liga je docela pomalejší, ale pár střídání a docela jsem si zvykl, je to docela o rychlosti a dodržujete se tam systém,“ dodal chomutovský útočník k úspěšné premiéře. Již ve středu 1. února se představí baníkovci od 17.30 hodin na ledě Zlína, kterému patří v tabulce Chance ligy sedmá příčka.

HC Baník Sokolov – HC Frýdek-Místek 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). Branky a nahrávky: 33. Lukeš (M. Rohan, Hübl), 36. Vrhel (Kverka, Weinhold) – 60. Doktor (Vrdlovec, Lyszczarczyk). Rozhodčí: Kostourek, Hucl – Belko, Baxa. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 653. Sokolov: Cichoň – Klejna, J. Novák, Rulík, Weinhold, M. Rohan, Krutil, Tomek – Vrhel, Kverka, Hauser – Osmík, Zadražil, Berka – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kysela, T. Rohan, Švec.