„Až na prvních deset minut jsme se drželi plánu, se kterým jsme šli do zápasu,“ poukazoval po čtvrté výhře svého týmu trenér Baníku Martin Štrba.

A věděl proč. Hokejisté Sokolova sice vstoupili do zápasu velmi dobře, když je v 9. minutě poslal do vedení Jaromír Kverka, ale v 10. minutě bylo zásluhou Tobiáše Handla vyrovnáno. Prostřední třetinu pak Jihlava dokázala vyhrát 1:0, kdy se druhou trefou v duelu blýskl Tobiáš Handl.

Sokolov si vyšlápl na Vsetín, vyhrál 3:2.
PODÍVEJTE SE: Baník nestačil na Porubu, ale sekl Vsetín

Pak na řadu přišel velký obrat baníkovců. Nejdříve ve třetí třetině zajistil vyrovnání Baníku Jan Pohl, když obrat dokonal sedm minut před koncem svou druhou trefou Jaromír Kverka. „Klukům patří pochvala a poděkování za bojovnost a nasazení, díky kterým se nám podařilo zápas ve třetí třetině otočit,“ nešetřil slovy chvály sokolovský trenér.

Baníkovce čeká o víkendu další výjezd, když se v sobotu 8. října představí od 18.00 hodin na zimním stadionu Jestřábů Prostějov.

Chance liga, 8. kolo

HC Dukla Jihlava – HC Baník Sokolov 2:3 (1:1, 1:0, 0:2). Branky a nahrávky: 10. Handl (V. Brož), 38. Handl (Dundáček) – 9. Kverka (Safin), 43. Pohl (Safin, Vracovský), 53. Kverka (Safin). Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 516. Sokolov: Cichoň – Jan Novák, Klejna, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka, Safin – Osmík, Zadražil, Hauser – Švec, Jurčík, Tomi – Ton, Vrhel, Stehlík.