První duel odehráli hráči ze západu Čech v havířovské GASCONTROL Aréně, kde se představili v bitvě s tamním výběrem, který tradičně spoléhal na služby ruských bohatýrů ve svém týmu.

„Byla to taková neznámá,s kolika hráči z Ruska domácí nastoupí,“ narážel předseda SKV Sharks Karlovy Vary Jan Chlubna na dva ruské hráče a reprezentačního brankáře Slovenska, kteří za Havířov nakonec nastoupili.

Hráči Sharks však měli famózní nástup do utkání. Již ve třetí minutě se radoval ze vstřelené branky Radek Zelinka, který využil samostatný únik. „Podařil se nám vstup do utkání, což je vždy důležité,“ pochvaloval si Chlubna.

Nejdecký kulturista Jaromír Prášek uspěl na mistrovství Evropy v kulturistice, které se odehrálo v závěru listopadu v Praze. V kategorii mužů nad 180 cm NABBA dosáhl na titul vicemistra Evropy.
Titul vicemistra Evropy? Hodně si toho vážím, říká učitel z Nejdku

Jenže nezůstalo pouze u jedné branky. Druhou gólovou radost přinesla hostům z Krušných hor 8. minuta, kdy Filip Veselý našel před brankou osamoceného kapitána Varů Michala Geiera, který se nemýlil. „Další důležitý moment pro nás,“ pokyvoval spokojeně hlavou šéf Sharks.

V dalším průběhu duelu si vytvořily oba týmy několik dobrých příležitostí, ale již bez brankového efektu. Skvělý výkon pak korunovali hráči Sharks čistým kontem, který si na účet připsal Bohumír Mach. „Byl to otevřený zápas, ve kterém jsme předčili soupeře v zakončení. Navíc nás podržel svým výkonem brankář Mach, který udržel druhé čisté konto v řadě,“ připomněl statistiky karlovarského brankáře Chlubna.

Michal Novák, jednička české reprezentace mužů.
Novák pošilhával po medaili. Chybělo opravdu jen málo, litoval v cíli

Žralokům se pak vydařil i duel s vedoucím týmem tabulky Zlínem, který vyhráli rozdílem tří branek 6:3. „Všechny trumfy hrály ve prospěch Zlína. My jsme měli pozdější přesun k zápasu, a navíc měli oproti soupeři o jeden zápas v rukou více,“ říká na adresu vedoucího týmu tabulky, který odehrál o víkendu pouze jedno utkání, Chlubna.

Stejně jako s Havířovem profitovali hráči Sharks z úspěšného zakončení. „První střela, první gól,“ vrací se Chlubna k první brance Karlových Varů, kterou obstaral šestnáctiletý mladíček Filip Veselý. A nezůstalo pouze u ní. Posléze se dvěma góly blýskl kapitán Michal Geier. „Pro nás důležitý moment, kdy jsme během půl minuty odskočili domácím na rozdíl tří branek,“ upozorňuje předseda klubu.

Pátý závod jubilejního 20. ročníku Zimního běžeckého poháru Kadaň dnes absolvovali běžci pod názvem Čertovský běh na Úhošť, který měřil 5600 metrů.
Podívejte se: V Kadani se čerti ženili, běželi na Úhošť

Zlín se sice tlačil posléze do zakončení, ale Vary svým výkonem nedovolily soupeři se na ně gólově dotáhnout, naopak třikrát ještě brankově uhodily. „Byl to týmový výkon, kdy jsme dokázali eliminovat tlak Zlína, kdy nám vydržely i potřebné síly. Měli jsme také štěstí a k tomu přidal opět skvělý výkon gólman Mach,“ připomněl Chlubna brankářské kousky karlovarského čaroděje Macha, který inkasoval v ligovém utkání po 124 minutách a dvanácti sekundách.

„Skvělý zápas odehrál i Filip Veselý, který si připsal na účet hattrick. Společně s Patrikem Sedláčkem, který zaznamenal premiérovou branku proti Havířovu, jež navíc byla vítězná, tak budou muset donést nějaké občerstvení do kabiny,“ dodává závěrem Chlubna k řádění karlovarských mladíků. A měl k tomu řádný důvod. Sharks poskočili na druhou příčku v tabulce a právě na Zlín ztrácejí pouhý bod.