Starší dorostenci HC Baník Sokolov zakončili základní část ligy na druhém místě skupiny. „Tím jsme si zajistili účast ve finálové části, ve které se utkají tři nejlepší týmy ze skupiny Západ a tři nejlepší týmy ze skupiny Střed o postup do extraligy," vysvětluje kouč Jiří Parkmann.

Ten převzal torzo sokolovského staršího dorostu před dvěma a půl lety. „Podařilo se nám tým znovu složit a stabilizovat. Dali jsme dohromady hráče, kteří skončili, nebo už dál hrát nechtěli. Během sezony se to nabalilo, přišli další," přibližuje kouč.

První sezonu se hrálo ještě o sestup, minulý rok už z toho byla, stejně jako letos, finálová skupina Ligy staršího dorostu. „Teď tady máme nějakých šestnáct hráčů. Kluci chtějí, dva roky pracují, poctivě trénují, děláme soustředění. Zúročuje se tvrdá, dlouhodobá práce," pochvaluje si Parkmann.

V týmu má několik borců, kteří by snad mohli v budoucnu naskočit do sokolovského áčka. Jmenovat ale zatím nechce. „Máme to založené na týmovém duchu, mužstvo dýchá, hráči makají," říká.

Přitom Baník hraje Ligu staršího dorostu s poměrně mladým mužstvem, nastupují převážně odchovanci. „Samozřejmě nás doplňují hráči Energie. Komunikace s Karlovými Vary v čele s Václavem Eismannem funguje výborně, posílají hráče které potřebujeme. Ti, kteří nehrají tolik v extralize, dostávají naopak prostor u nás," pokračuje Parkmann.

Na druhou stranu domácí borci díky spolupráci „nesedí". „Snažíme se, aby hráli všichni, dá se říct, že kdo tady trénuje, tak tady většinou i hraje," říká trenér staršího dorostu Baníku. „Koncepce u dorosteneckých celků je dobrá," dodává ještě Parkmann.

Vstříc vycházejí i rodiče hráčů. „Jsem rád, že jsme odbourali letní dovolené v předsoutěžním období, a můžeme tak být pohromadě, za to jim chci určitě poděkovat," vzkazuje. Parkmann tak může své svěřence na sezonu pořádně připravit. „Trénovali jsme dvou-, třífázově, uskutečnili jsme desetidenní soustředění, sehráli přípravná utkání," vypočítává klady.

Účast ve finálové skupině o postup je příjemná. „Nemáme tím pádem sestupové starosti a prostor mohou dostat další mladí hráči, aby se vyhráli před další sezonou. Čeká nás dvacet velmi kvalitních zápasů," uzavírá Jiří Parkmann sondu do sokolovského staršího dorostu.