„Mohli jsme přivézt tři, nevyužili jsme ale své přesilovky, v koncovce jsme se pak trochu trápili," říká kapitán hornického celku Petr Kukla.

Sokolovští po středeční vysoké domácí výhře nad Klatovy 6:1 vstoupili do zápasu odhodlaně. Po první třetině ale prohrávali 2:0. „Udělali jsme tam dvě chyby a soupeř z toho dvakrát skóroval," přibližuje útočník Baníku.

Ve druhé třetině hosté ještě zvýšili svou aktivitu, nastřelili tyčku, kotouč do klece Trutnova se jim ale nepodařilo dostat. Naopak tři vteřiny před sirénou musel podržet akcie Baníku gólman Fečo, když kryl nařízené trestné střílení.

Ve třetí dvacetiminutovce se Sokolovu konečně podařilo smazat dvoubrankové manko. Ve 49. minutě se prosadil Tvrdek po přihrávce Kukly a Račanského a v 55. minutě se pro změnu trefil Kukla za asistence Račanského a Tvrdka 2:2. „Při protiútoku dva na dva mi Petr Račanský poslal v pádu puk přes obránce, trefil jsem to na lapačku. Byl to šťastný gól," popisuje Kukla gólový moment.

Duel tak dospěl do prodloužení. V něm zajistil domácím výhru Tomáš Půlpán. „Špatně jsme tam vystřídali," lituje sokolovský kapitán, s výkonem mužstva mohl být ale nakonec spokojen. „I přes nízký počet a s juniorama v sestavě jsme to ubojovali. Výborně zachytal Fečo," chválil.

HC BAK Trutnov - HC Baník Sokolov 3:2pp (2:0, 0:0, 0:2).

Branky: Kubica (Půlpán T., Kastner), 20. Fedulov (Kastner, Chytráček), 62. Půlpán (Kastner, Půlpán)-  49. Tvrdek (Kukla, Račanský), 55. Kukla (Račanský, Tvrdek).

Sokolov: Fečo-  Říha, Gombár, Michálek, Priškin, Binias Račanský, Tvrdek, Kukla, Krejsa, Jirušek, Kašpar, Pfister, Sus.