Pět stovek fanoušků se přišlo podívat v pátek na hokejovou exhibici v Sokolově. A mohli se dmout pýchou. Při rozlučce Petra Polesného se na ledě v sokolovských dresech představila povedená sešlost bývalých hráčů Baníku, kteří nastupovali v hornickém celku v časech první a posléze druhé ligy. Velmi kvalitní mužstvo. Jako sparingpartner byl přizván německý tým VER Selb, v jehož barvách Petr Polesný bohatou hokejovou kariéru zakončil.

Akce měla od začátku velký kredit. Česká a německá státní hymna, nástup domácích hráčů, hezky jednotlivě, vyvolávání jmen za aplausu tribun. Sokolovští hrdinové časů minulých jsou zpět.

Utkání začalo s velkým zpožděním. Důvod? Loučení s hlavní akvizicí večera, útočníkem s číslem 73, Petrem Polesným. Předávání darů. „Všem moc děkuji, těm, co mi pomohli tuhle akci uspořádat, i vám všem, že jste přišli v tak hojném počtu. Doufám, že si to všichni užijeme a budeme se bavit hokejem," zahřímal Polesný do mikrofonu k zúčastněným před úvodním buly.

V první třetině se domácí seštelovali do následujícího složení. V brance chytal Pavel Csipka, kterého v polovině zápasu vystřídal Michal Bednář. V obraně nastoupil Petr Suchopár, Roman Prošek, Jiří Krátký, Michal Jägger, Miroslav Diblík, Josef Rybár, Petr Mainer a František Blumentritt. V útoku potom diváci sledovali trojice, Martin Jor, Ladislav Veverka a Petr Polesný. Michal Zubanič, Křešimír Schildhabel a Pavel Kormunda. Zdeněk Sopr, Tomáš Anderle a Václav Dobřemysl. A Petr Holejšovský, Petr Šindelář a Jiří Veverka. Pod vedením trenérské trojice Jan Michna, Karel Makovec a Pavel Bureš.Tým Petra Posleného spolu s hráči německého Selbu po exhibici v Sokolově

Úvodní vhazování obstaral starosta města Sokolova Jan Picka. „Podobné akce vítám jako skvělou příležitost poděkovat lidem jménem města za to, co pro jeho prezentaci udělali. 'Polesňákovi' jsem poděkoval jako starosta, ale také jako kamarád za tu spoustu sezon, ve kterých rozdával hokejovou radost do diváckých ochozů, a zejména pak za to, že byl hokejovým vzorem malých hokejistů," uvedl Picka.

A šlo se na to. Od začátku byla k vidění spousta zajímavých akcí. Skóre otevřel ve 3. minutě Michal Zubanič za asistence Petra Šindeláře a Křešimíra Schildhabela. V 7. minutě zužitkoval brejk Pavel Kormunda 2:0. Poté se dostali ke slovu také hosté na 2:1 snižoval Warkus, více jim ale Pavel Csipka v sokolovské kleci v první třetině nedovolil. Naopak se ještě gólově prosadil Tomáš Anderle a Václav Dobřemysl 4:1.

Pro druhou část hry Petr Polesný oblékl dres německého celku a hostům posila prospěla. Selb se trefil třikrát, z toho jednou sám oslavenec při ukázkovém trestném střílení. Výběr Baníku ale nezůstal pozadu, díky dvěma brankám Zdeňka Sopra, jedné Michala Zubaniče a opět Pavla Kormundy domácí vedli před poslední třetinou 8:4.

Třetí dvacetiminutovku domácí vyhráli 3:2, po gólech Václava Dobřemysla, Petra Šindeláře a Petra Holejšovského. Konečné resumé: 11:6.

Na závěr borci předvedli trestná střílení. A ta završila sondu do starých dobrých časů sokolovského hokeje. Pokus Michala Zubaniče sice pouze olízl rameno německého gólmana, poté horní tyčku a zamířil mimo branku. Potom již byli domácí stoprocentní. Křešimír Schildhabel dokladoval své šikovné ruce, při naznačené kličce do forhendu vytáhl s sebou gólmana do levé strany a kotouč si nechal jen tak jakoby mimochodem utéct z hole. Černá guma však zamířila milimetrově přesně k pravé tyčce. Hodinářská práce.

A páteční večer potom zakončil symbolicky svou poslední brankou v kariéře Petr Polesný. Ten ve slušivém mysliveckém oblečku při svém nájezdu mezi kruhy „hodil" brzdu, odložil hokejku, poklekl, vytáhl pušku, zastřelil brankáře - samozřejmě pouze jako. Poté se znovu chopil hokejové hole a zavezl kotouč na brankovou čáru, kde ho napálil do sítě.

Konec. Petr Polesný ukončil hokejovou kariéru. Pokud samozřejmě nepočítáme následné dlouhé minuty loučení s fanoušky.

„Já osobně jsem si to opravdu ohromně užil, doufám, že i všichni ostatní byli spokojeni. Hráči obou týmů podle ohlasu byli nadšeni a já taky, protože jsem některé neviděl dvacet let. Fanoušci byli, jak je pamatuji, když jsem nastupoval za Baník, takže jedním slovem famózní," zhodnotil na závěr celou akci Petr Polesný.

Tým Petra Polesného - VER Selb 11:6 (4:1, 4:3, 3:2).

Branky: 3. Zubanič (Šindelář, Schildhabel), 7. Kormunda (Schildhabel), 15. Anderle (Dobřemysl, Sopr), 20. Dobřemysl (Sopr), 26. Sopr (Jor, Veverka), 28. Kormunda (Schildhabel, Zubanič), 32. Sopr (Diblík, Veverka), 34. Zubanič (Jäger, Schildhabel), 41. Dobřemysl (Rybár), 49. Holejšovský (Veverka, Šindelář), 49. Šindelář (Blumentritt) - 13. Warkus (Schade), 22. Bado (Kiessling), 23. Hilbig (Polesný), 31. Polesný, 41. Setzer, 43. Bado (Schwarzmeier, Lüdtke).

Poděkování za uskutečnění akce patří Petru Vilhelmovi a jeho kolektivu pomocníků, Karlu Makovcovi, Rostislavu Králikovi a Arnoštu Mouchovi.