Útočná ikona sokolovského hokeje posledního desetiletí se vrací zpět. Petr Polesný se po angažmá v Německu opět vrátil na Baník, se kterým by rád skončil ve druhé lize dál než jen v prvním kole play off. Navíc bude mít se svými spoluhráči co napravovat, neboť v minulé sezoně Baník skončil až u dna druholigové tabulky.


Před šesti lety sis vyzkoušel hokej v Holandsku, nyní jsi hrál jednu sezonu v Německu. Jak se Ti tam dařilo a jaký to byl hokej?

Byla to Bayernliga, což je tak zhruba na úrovni naší druhé ligy, ale má to o něco slabší úroveň. V této soutěži hraje hodně Rusů nebo Slováků. Já byl v týmu s Petrem Jánským, který mi pomáhal se zařizováním, jinak jsem se tam ale domluvil. Herně se mi, myslím, dařilo slušně, z šestatřiceti zápasů jsem měl osmdesát čtyři bodů. Byl jsem šestý nejproduktivnější hráč soutěže.

Jsi tedy se svým působením v zahraničí spokojený?

Co se týče té produktivity, tak ano. Ale hokej jsem si tam moc nezahrál, to musím přiznat. Je jasné, že se do Německa chodí hlavně kvůli finanční stránce.


A proč jsi tedy nakonec odešel zpět do Sokolova?

Nakonec jsme sestoupili do Landesligy a klub v této soutěži nechtěl platit zahraniční hráče. Dojeli jsme na to, že jsme neměli kvalitního gólmana, což už v Bayernlize bylo prioritou, a také jsme hráli na čtyři beky. Mě vedení oslovilo, jestli bych nechtěl zůstat, ale jen jako bek. A to pro mě není.


A tak s nabídkou přispěchal HC Baník?

S mužstvem jsem vlastně celé léto trénoval, a manažer Petr Vilhelm tedy věděl o mé situaci a celé to sledoval. Nakonec jsem se s klubem dohodl na roční smlouvě bez opce.

Bez opce? Takže budeš mít za sezonu opět zaječí úmysly?

Já to takhle chtěl. Z Německa mám příslib, že kdyby hráli opět nahoře a postoupili zpět, tak se mi ozvou a mohl bych si ještě vydělat nějaké peníze.


Říkal jsi, že jsi absolvoval letní přípravu už s Baníkem. Jaká tedy pod trenérem Potužníkem byla?

Tak určitě dobrá. Trenér má kvalitní tréninky, mužstvo dobře zná a já si myslím, že se vedení rozhodlo dobře, když angažovalo domácího trenéra.

Za Baník jsi odehráltři přípravné zápasy. Jak se Ti mužstvo jevilo herně?

To zatím nelze v této fázi říct. Jsme teprve v přípravě, přišlo několik juniorů a teprve se všichni sehráváme. Ale máme kvalitního brankáře, Závorku, to je pozitivní. Navíc co jsem si všiml, tak do útoku jsme také na úrovni. Kde ještě budeme muset posílit, tak na postech obránců. Takoví dva hráči by ještě mohli přijít.


Věříš už nyní, že by se Baník mohl opět probojovat do play off?

Je to náš prvořadý cíl. Je jasné, že tato sezona prostě musí být lepší než ta poslední.


Mohou se tedy diváci po roce opět těšit na útočné duo s Veverkou?

To ano. S námi tam ještě bude Jor, což je také kvalitní hokejista. Spolu jsme hráli například proti Rokycanům a docela nám to šlo. Měli bychom být přínosem pro mužstvo, tak to bereme a tak to vnímají i ostatní kluci. Co se týče mě, tak určitě chci Baníku co nejvíce pomoci.


A co bys na závěr vzkázal všem fanouškům sokolovského hokeje?

Určitě ať na nás chodí v co největším počtu a věří, že bude nastávající sezona lepší než ta předchozí. Asi to bude chtít ještě chvíli čas, máme mladé mužstvo s novými hráči, ale já věřím, že se sehrajeme a budeme bojovat v lepší polovině tabulky. Také doufám, že se o něco zvednou návštěvy na domácích utkáních, protože diváků vždy chodilo dost, a když nám fandili, moc nám to pomohlo.