„Zaměřovali jsme se hlavně na nabírání kondice a síly, hrubého objemu. Cyklus vyvrcholil minulý týden, kdy jsme trénovali v domácím prostředí dvoufázově, dopoledne i odpoledně,“ přibližuje karlovarský asistent Tomáš Mariška.

V tomto týdnu čeká energetiky změna. „Na uvolnění hráčů trochu rozbijeme čtyřtýdenní stereotyp. Každý den nás teď bude čekat turnaj v nějakém sportovním odvětví, v basketbalu, plážovém volejbalu, nohejbalu, fotbalu, který budeme kombinovat s krátkým pobytem na ledě,“ nechává Tomáš Mariška nahlédnout do rozvrhu. Ráno tak půjdou hráči na led karlovarské tréninkové haly, potom změří síly v některém z uvedených sportů.

S dosavadním průběhem přípravy zatím panuje spokojenost. „Přístup hráčů je absolutně v pořádku, vědí, proč tady jsou, vědí, že se potřebují na sezonu dobře připravit. Podle toho všichni pracují,“ pochvaluje si karlovarský asistent.

Týmu se vyhýbají i vážnější zdravotní komplikace. „Zatím nás potkala jen drobná zranění, která některé hráče sice omezují v určitých činnostech, ale i tak s námi absolvují celý program, mají pouze individuální úlevy. Celý tým je pohromadě,“ potvrzuje Tomáš Mariška.

S výjimkou Adama Rašky, nově příchozího, který si přivodil zlomeninu již na konci loňské sezony ve starém působišti a ještě je v rekonvalescenci. Naopak, další nové tváře jako Nick Hlava, Tomáš Vondráček, nebo Braňo Kupka již s mužstvem trénují téměř tři týdny.

Poslední čerstvá posila Petr Koblasa se zapojil do tréninkového procesu v Energii včera. Jedna z hlavních nových postav, obránce Dominik Graňák, se připojí k energetikům až v přípravě na ledě.