Více než čtrnáct dní trvala pro hokejisty sokolovského Baníku vánoční přestávka. Během ní ale svěřenci Rostislava Kurfürsta nezaháleli. „Měli jsme takový mezicyklus. Začali jsme na druhý svátek vánoční a pokračovali jsme až do soboty. Měli jsme dvouhodinové tréninky s úpravou ledu. První část byla kondiční, druhá herní i s řízenou hrou," přibližuje trenér Baníku.

Ten si pochvaloval i účast svých oveček. „S výjimkou jednoho dvou hráčů chodili všichni, takže s tím vládne určitě spokojenost," pokyvoval Kurfürst.

Na čem sokolovští hokejisté hlavně pracovali? „Zaměřovali jsme se spíše na kondiční stránku, ať to bylo kondiční bruslení, nebo rovnovážné situace jeden na jednoho, dva na dva, silové věci. Plus samozřejmě herní stránka, kde jsme si potřebovali říct některé věci, a myslím, že nám to fungovalo," pokračoval sokolovský kormidelník.

K prvnímu utkání nového kalendářního roku nastoupí baníkovci v sobotu na domácím ledě proti druhému celku skupiny Západ Táboru. „Chceme jako vždy bodovat, ideální by bylo získat tři body. Mužstvo potrénovalo o Vánocích velmi solidně, byli jsme téměř kompletní, takže já věřím tomu, že to zúročíme," přeje si Kurfürst.

Nováček z jihu Čech však neokupuje přední pozice soutěže náhodou. „Po bruslařské stránce jsou výborně připravení, herně také. Je to silný mančaft, což ukázal již v prvním vzájemném duelu, kdy tady vedl 7:0," upozorňuje kouč Baníku.

Svému týmu ale Rostislav Kurfürst věří. Navíc jeho svěřenci předvedli v odvetě na ledě Tábora daleko lepší výkon. „Ukázali jsme, že můžeme hrát i s takovýmhle soupeřem. Vyhráli jsme tam v prodloužení, když jsme předtím dvakrát vedli," připomíná druhý vzájemný zápas letošní sezony.

Recept na táborské Kohouty zní jasně. „Budeme se snažit o rychlý přístup k jejich hráčům, trošku jim hru otrávit. Bude rozhodovat větší vůle po vítězství a hlavně koncovka," míní Kurfürst.

Jenže právě zakončení je jednou ze slabin Baníku, hráči se na každý vstřelený gól pořádně nadřou. „Koncovku nemáme až tak výbornou, budeme se snažit hrát jednoduše, všechno tlačit až do brány a dorážet střely," odtajňuje lodivod Sokolova jeden ze zápasových pokynů.

K dispozici pro utkání s Táborem bude vedle urostlého beka Petra Štracha, kterého už sokolovští fanoušci viděli v utkání s Řisuty, i Vladislav Vrtek, který si o Vánocích odskočil do prvoligového Mostu. Tam nastoupil v domácím vítězném duelu s Jihlavou a poté řádil v Třebíči, kde Severočeši prohráli až v samostatných nájezdech a subtilní útočník byl u všech čtyř branek svého týmu, dva góly sám dal, u dvou branek si připsal asistence. V dresu Baníku se zřejmě objeví také karlovarská dvojice Csamango a Švec.

Naopak chybět bude nadále Petr Račanský, kterému přes jeho snahu nedovolí zranění stále hrát, a diváci neuvidí ani Zdeňka Sopra. Ten sice již před vánoční pauzou začal s mužstvem trénovat, ale přípravný tréninkový cyklus mezi svátky mu pracovní vytížení a doplňující studium absolvovat nedovolily. Podle informací Deníku se tak připravuje individuálně a pokusí se k mužstvu připojit, jakmile mu to okolnosti jen trochu dovolí. „Ne, s hokejem jsem ještě neskončil, určitě chci ještě pokračovat," potvrdil sám hráč.

Zápas s Táborem začíná v sobotu v tradičních víkendových 17.30 hodin.