Karlovarský útočník Petr Kumstát, který vstřelil v nedělním duelu v Pardubicích jednu branku, se ještě vrátil k utkání, v němž Energie vyhrála 5:3. „Dvě třetiny jsme předváděli výborný hokej. Hráči Pardubic mi připadali takoví malátní,“ ohlížela se jedna z karlovarských „věží“ prvního útoku a pokračovala: „Neměli takový tlak, jak bylo u nich zvykem. Až ve třetí třetině na nás vletěli. Hráli jsme hodně oslabení, takže jsme se jenom bránili. Naštěstí nás podržel brankář Sáblík, který Pardubice vychytal.“

Rozhodující byla 29. minuta utkání. Cetkovský zasáhl Melenovského do hlavy a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Energetici si tak zahráli přesilovku pět na tři, protože na trestné lavici ještě seděl Kanaďan Adam Pineault. V následujících dvou minutách se svěřenci Pavla Hynka dokázali třikrát prosadit. „Tahle přesilovka nás nastartovala. Na druhou stranu domácí dostala do útlumu. Určitě to byl rozhodující moment,“ přidal Kumstát.

Na ledě i v hledišti při vyloučení Cetkovského vzplály velké emoce. „Hráči i diváci se hodně vztekali. Nesoustředili se tak na hru a to nám pomohlo,“ přiznal Kumstát.

Asistent trenéra Václav Baďouček byl stejného názoru. „Podle mého se rozhodčí zaměřili převážně na nás. Poměr vyloučených 3:10 hovoří za vše. Neříkám, že to z naší strany fauly nebyly, ale i domácí se dopouštěli prohřešků proti pravidlům a ty rozhodčí netrestal. Možná, že kompenzoval vyloučení Cetkovského, ale to je každopádně špatně,“ popsal kouč Baďouček vystoupení mužů v pruhovaném.

Energetici už v úterý předehrávají duel 36. kola na ledě Českých Budějovic. Jihočeši jsou v současnosti ve vynikající formě. Hlavně brankář Turek, který v posledních čtyřech zápasech inkasoval pouze jedenkrát. „Bude to hodně těžké utkání. Jsme v tabulce velice blízko u sebe, takže se bude hrát o šest bodů. Každé utkání je teď pro nás velice důležité, protože se chceme dostat do desítky a následně do šestky,“ připouští Petr Kumstát.

Trenér Baďouček zná sílu domácích Budějovic. „Velice dobře bruslí a dokáží rychle přejít do útoku. Pokud to bude jenom trochu možně, tak se nebudeme hrnout do nějakého zběsilého napadání. Budeme vycházet ze zabezpečené obrany. Rozhodující bude i hra ve středním pásmu, ve kterém nesmíme propadat,“ upozorňuje karlovarský asistent.

Souboj s Českými Budějovicemi, ale i páteční utkání s Mladou Boleslaví budou rozhodovat, jestli se Energie zařadí k mužstvům sahajícím po play off. „I když je to předehrávka, tak půjde o hodně. Naše vize je jasná. Chceme do desítky a následně i do šestky,“ přidal se Baďouček k Petru Kumstátovi.

Oba poslední zápasy, které Energie vyhrála, rozhodly přesilové hry. „Clonit brankáři a dorážet vyražené puky. Tím jsme se prosadili v Pardubicích i doma se Slavií. To platí na každého soupeře. Kluci si v těchto dvou utkáních ověřili, že to funguje a já věřím, že v tom budou pokračovat,“ doplnil Baďouček.

Petr Kumstát se přidal. „V Pardubicích bylo vyloučení 3:10 a my jsme se dokázali třikrát prosadit. To je jasný argument toho, že přesilovky rozhodují zápasy. To samé se může stát i v Budějovicích,“ do­dal.