Na první branku se čekalo až do 26. minuty ve které poslal domácí Energii od vedení Hladonik. "Bohužel jsme nedokázali odskočit více a soupeře jsme potom nechali více méně lacino během 40 vteřin vyrovnat," litoval karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Jednobrankový náskok vydržel Karlovým Varům až do 47. minuty, poté se ale Litvínovu podařil rychlý obrat. Nejprve srovnal Lukeš, po něm strhl zápas na stranu Vervy Jarůšek - 1:2.

"Odehráli jsme velice solidní utkání po ofenzivní stránce, ale doplatili jsme na neproměňování našich šancí, na naší neproduktivitu. Naráželi jsme na skvělého gólmana a to byl náš kámen úrazu. Veděli jsme, že Litvínov bude hodně houževnatý v obraně a bude hrozit z nějakých přečíslení, to se potvrdilo. V mnoha případech nás musel podržet brankář Novotný," hodnotí podkrušnohorské derby asistent Energie.

37 vteřin před vypršením základní hrací doby při hře bez brankáře sice stihl po příhrávce Kašeho vyrovnat Flek, ale v prodloužení bral výhru Litvínov. "Bohužel se nám potom nepodařilo získat ani ten druhý bonusový bod, který bysme si myslím za aktivitu zasloužili," míní Tomáš Mariška.

"Jeden bod určitě bereme, ale mysleli jsme na víc," přiznal ještě karlovarský asistent.

Trenér HC Verva Litvínov Vladimír Országh: Myslím, že jsme odehráli velmi solidní zápas proti dobrému soupeři. Hodně nás podržel brankář Denis Godla, který nás podržel několika skvělými zákroky. Namotivovala nás třetí třetina, šli jsme si zatím a dokázali jsme otočit. Mohli jsme sice mít tři body, ale byli jsme blízko i tomu, že bychom neměli body žádné, takže jsme se spokojení.

HC Energie Karlovy Vary - HC VERVA Litvínov 2:3p
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 26. Hladonik (Flek, D. Kaše), 60. Flek (D. Kaše) – 47. F. Lukeš (Štich, V. Hübl), 48. Jarůšek (Irving, Ščotka), 61. P. Zdráhal.
Rozhodčí: Hradil, Horák – Lhotský, Svoboda.

Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan, Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán, Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček
Litvínov: Godla – Ščotka, Irving, D. Kolář, Balinskis, Demel, Štich, Kudla – Jarůšek, P. Svoboda, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Válek, M. Hanzl, Fronk – Zygmunt, Helt, Látal.