Naposledy v tomto roce se dnes půjde v Sokolově na hokej. A diváky čeká zajímavý duel, navíc Baník má po porážce v Jablonci znovu co napravovat. „Jeli jsme tam pro nějaký bod a já jsem přesvědčen, že porážka pro nás byla ztrátou. Měli jsme hodně šancí, hodně střel. Rozhodl na jedné straně vynikající výkon jejich gólmana a na druhé potom naše nedůslednost a nemohoucnost v koncovce," vrací se k sobotnímu duelu na severu Čech trenér sokolovských hokejistů Rostislav Kurfürst.

Ten může pro dnešní utkání opět počítat s Ladislavem Bouškem, který pro nemoc v Jablonci absentoval. Chybět zřejmě nebude ani útočné duo z Karlových Varů Švec a Csamango. Nejistý je naopak kvůli předvánočnímu pracovnímu vytížení start kapitána Václava Dobřemysla. O tom, zda již naskočí na led „student" Zdeněk Sopr, se mělo rozhodnout na včerejším večerním tréninku, který skončil po uzávěrce Deníku.

Tak či onak, sokolovské hráče nečeká jednoduchý zápas. Řisuty jsou v tabulce druhé a z posledních sedmi zápasů se hned šestkrát radovaly z výhry. Navíc ve vzájemných zápasech letos Baník dvakrát porazily. Doma 6:1, ze Sokolova si odvezly výhru 4:1. „Je to bruslařsky velmi dobře připravený tým, jsou neustále v pohybu, kombinují, přitom jsou důrazní, hrají jednoduchý hokej," odkrývá své poznatky o dnešním soupeři trenér Baníku. Přednostem Řisut chce Rostislav Kurfürst čelit stejnými zbraněmi. „Hraje se na ně dost těžko, ale musíme jít do spolupráce, hodně bruslit, zjednodušit hru a hlavně být důrazní v zakončení," má jasno.

Utkání začíná tradičně v 18 hodin.