Cennou výhru 7:3 nad Kláštercem si ve středu večer připsali hokejisté Baníku Sokolov. Trenér baníkovců Karel Potužník však má z bodů smíšené pocity.
„Vítězství a předvedená hra mě moc těší, ale na druhou stranu nám zápas přinesl tři zraněné hráče, čtvrtý pak nedohrál,“ lamentuje trenér majíc na mysli Polesného (otřes), Kuklu (tříslo), Račanského (koleno) a Veverku (vyloučen do konce utkání). „Myslím si, že tvrdost tohoto utkání byla až přespříliš. Hráči přece musí jít druhý den do práce a v tomto utkání to chvílemi bylo opravdu o zdraví,“ kroutí hlavou trenér nad nesmyslně nasazenou tvrdostí zápasu.
K utkání samotnému pak podotkl: „Prvních deset minut měli domácí lepší, jenže my dali vedoucí gól a od té doby jsme měli hru pod kontrolou,“ liboval si Potužník. Vychvalovat jednotlivce nemá cenu. „Všichni, a to od brankáře až po posledního střídajícího hráče, podali skvělý kolektivní výkon,“ chválil kouč na dálku své svěřence.
Utkání se mimořádně povedlo poslední posile, Petru Kuklovi. „Pro kabinu to je velké pozitivum, umí hráče povzbudit a vyhecovat. Ale hlavně je to střelec, což v tomto utkání potvrdil. Já jen doufám, že se mu budou vyhýbat zranění a bude dávat góly,“ věří sokolovský lodivod. Úspěšnou premiéru si odbyl i karlovarský obránce v dresu Baníku Jiří Novák (ročník 1989), junior extraligové Energie, který bude za Sokolov hrát na střídavé starty.
Výhru by Baník chtěl potvrdit v sobotu, kdy hostí pražskou Kobru. „Pro nás je klíčové vyhrát a potvrdit body z Klášterce. Víme co od Kobry čekat, hraje takový typický pražský hokej. Doufám, že do utkání budeme v co nejsilnějším složení. Potřebujeme si také udobřit naše fanoušky, které jsme v posledním domácích zápase vůbec nepotěšili,“ dal si za cíl sokolovský trenér.
Zápas s Kobrou začíná tradičně v 17 hodin.