Výhrou 5:3 nad Kolínem si nakonec hokejisté Baníku Sokolov zajistili sedmé místo ve skupině západ a tím i soupeře ze druhého místa skupiny střed do úvodního kola play off.
„Utrpěli jsme výhru,“ vrátil se ke středečnímu utkání trenér Karel Potužník a dodal: „Náš výkon nebyl optimální,“ přiznal uzdravený kouč.
Jeho další myšlenky už ale směřovaly k víkendu, kdy Baník hraje na ledě ČEZ arény v Pardubicích proti Chrudimi. „Pro hráče to bude náročnější, budeme hrát v sobotu a v neděli od 17 hodin. V Pardubicích ale bude cíl pokusit se uhrát jedno vítězství, abychom pak doma hráli dva zápasy,“ přeje si Potužník.
Jenže Chrudim patří mezi nejsilnější mužstva druhé ligy. „Je to profesionální mančaft, který má v kádru hráče z extraligy, třeba Pospíšila nebo Zadinu. Chce postoupit do baráže o první ligu. Je to těžký soupeř, ale pro nás je to lepší. Vždycky proti favoritům odehrajeme dobré zápasy,“ vrací se trenér pohledem zpět na odehrané duely v základní části.
O favoritu série tak není pochyb. „My ale uděláme vše pro to, abychom odehráli kvalitní zápasy. Naší snahou je překvapit a jak říkám, v play off je všechno možné. Vždyť to začíná 0:0,“ usmívá se Potužník.
Po víkendových zápasech se pak soupeři utkají v úterý v Sokolově. Pokud jedno ze tří zápasů Baník vyhraje, čeká ho i čtvrtý zápas ve středu. „Pokud se nám vyhnou zranění budeme se snažit Chrudim potrápit. My nemáme co ztratit,“ zakončil kouč Potužník prognózy před sérii.